Baysan ve Mo Farah Newcastle’da buluştu

Havadis Gazetesi - - NEWS - Okan KARADEMİR

Newcastle’da düzenlenen ve Olimpiyat rekortmeni Mo Farah'ın birinci olduğu Great North Run yarı maratonunda Kıbrıslı Türk koşucu Okan Baysan da 130 ülkeden yaklaşık 57 bin sporcu arasında ülkemizi temsil etti

Yaşamını İngiltere’de sürdüren ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde maraton koşularına katılarak farkındalık yaratan Kıbrıslı Türk atlet Okan Baysan, bu kez de İngiltere’nin Newcastle kentindeki Great North Run 2017 koşusunda yarıştı. Dünyanın en büyük yarı maratonlarından biri olan Great North Run, her yıl Eylül ayında Newcastle’da gerçekleştiriliyor.

Newcastle şehir merkezinden başlayıp, Kuzey Doğu kıyısındaki South Shields kentinde sona eren bu yılki yarışa yaklaşık 57 Bin kişi katıldı. 130'dan fazla ülkenin temsil edildiği koşuda, Okan Baysan’da KKTC adına yarışarak Kıbrıslı Türkleri bir kez daha gururlandırdı.

Organizatörlerin özel daveti üzerine yarışa katılan Okan Baysan yarışla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası bir etkinlikte yerini alması ve Dünya ile buluşmasına şahsen katkıda bulunmaktan büyük gurur ve şeref duydum. 2:00:57 gibi bir süre ile ilk %23 içinde yarışı bitirdim ve iki gün boyunca ülkemiz hakkında farkındalık yaratırken, kendi kültürümüz ve Kıbrıslı Türk kimliğini de Dünya ülkeleri ailesine katmaktan büyük zevk aldım. Olimpiyat rekortmeni Sir Mo Farah'ın 1:00:06 derecesiyle birinci bitirdiği yarışta yer almak çok önemliydi. İlk kez Kuzey Kıbrıs’ın temsil edildiği bu koşu, 130'dan fazla ülkenin sporcularının katılımı ile çok renkli bir atmosfer yaratmıştır” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.