Hanehalkı İşgücü Anketi 16 Ekim’de başlıyor

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) İstatistik ve Araştırma Dairesi’nin, nüfusun işgücü açısından durumunun belirlenmesini amaçlayan Hanehalkı İşgücü Araştırması, 16-29 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, DPÖ İstatistik ve Araştırma Dairesi, ülkenin ekonomik ve sosyal yapısındaki değişimleri tespit etmek amacıyla belirli periyotlarda, çeşitli araştırmalar düzenleyerek, sonuçlarını kamuoyu ile paylaşıyor. Düzenli yapılan araştırmalardan biri de Hanehalkı İşgücü Araştırması.

Düzenli olarak yapılan işgücü araştırmaları ile, nüfusun işgücü açısından durumunun belirlenmesi, istihdamda olanlarla ve işsizlere ilişkin ayrıntılı bilgilerin derlenmesi amaçlanıyor.

2017 yılı için Hanehalkı İşgücü Anketi’nin alan çalışması 16-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Hanehalkı İşgücü Araştırması, örnekleme yöntemiyle gerçekleştirilen bir anket olup, KKTC genelinde her yıl yaklaşık 3 bin 500 hanehalkı ile görüşülüyor.

Anketörler eğitildi

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü tarafından eğitimi verilen yaklaşık 90 anketör, tesadüfi olarak örneğe seçilen haneleri ziyaret edecek ve bu hanelerde bulunan kişilerden aldıkları cevaplar doğrultusunda anket formunu dolduracak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.