Ödül töreni bugün

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK) hizmet binasının yapımı için düzenlenen ulusal mimari proje yarışmasının sonuçları açıklandı. Ödüller, “Birinci ödül, ikinci ödül, üçüncü ödül, 1.Mansiyon, 2. Mansiyon, 3. Mansiyon” şeklinde duyuruldu. BTHK’dan yapılan açıklamaya göre, BTHK idaresinde, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (KTMMOB) bağlı Mimarlar Odası danışmanlığında yürütülen mimari proje yarışması önceki gün gerçekleşen jüri değerlendirmesiyle tamamlandı.

Dereceye girenler

Buna göre, “birinci ödülü”,

BTHK hizmet binasının yapımı için düzenlenen Ulusal Mimari Proje Yarışmasının sonuçları açıklandı Mustafa Y. Hançerli, Okan Akben, Temuçin Yardımcı, Mehmet Şenol ve Aysan Cümbezli aldı.

“İkinci Ödül”, Enç Ziver Bodamyalızade, Hayal Asya, Mustafa Tunar, Abdullah Ö.Balkır ve Mukaddes Önen’e verildi.

“Üçüncü Ödülü”, Hasan Zafersoy,Ali Şanlkol ve Bayram Mahmut aldı.

Mansiyon ödülleri

1.Mansiyon Halil Toprakçı’nın, 2. Mansiyon Fatmagül Öge, Tunç Karkutoğlu, Azmi Öge’nin, 3.Mansiyon Belgin Sakallı’nın oldu.

Ödül töreni bugün yapılacak

Kolokyumun (yarışmayla ilgili toplantı) ve ödül törenin bugün Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 18.30’da yapılacağı açıklandı.

Ayrıca yarışmayla ilgili Atatürk Kültür Merkezi’nde sergi açılacağı, serginin 18 Ekim’e kadar mesai saatleri içinde ziyaret edilebileceği kaydedildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.