Milli güreşçiye silahlı saldırı

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Milli güreşçi Cenk İldem'in trafikte iki grup arasında yaşanan silahlı kavgada iki ayağına kurşun isabet etmesi sonucu yaralandığı duyuruldu. Türkiye Güreş Federasyonundan

2018 Dünya Kupası Güney Amerika elemelerinde son maçlar oynandı.

Arjantin deplasmanda, Lionel Messi'nin ayağından bulduğu 3 gol ile Rusya'da gerçekleşecek 2018 Dünya Kupası'na doğrudan yapılan açıklamada, "Türk güreşinin önemli isimlerinden olimpiyat üçüncüsü Cenk İldem, trafik magandalarının açtığı ateş sonrası yaralandı." denildi. Cenk İldem'in, İstanbul katılmaya hak kazandı.

Arjantin, henüz 1. dakikada Okmeydanı'nda seyir halindeyken trafikte kavga eden şahısların arasında kaldığı aktarılarak, "Cenk İldem'e 2 kurşun isabet etti. İki bacağından yaralanan başarılı sporcu, hemen hastaneye Ekvator karşısında Romario Ibrra'nın golüyle 1-0 geriye düştü. kaldırıldı. İki bacağına dikiş atılan milli sporcunun durumunun iyi olduğu ve kısa süre sonra çalışmalara başlayabileceği açıklandı." ifadelerini kullanıldı.

Ancak sahneye Barcelona'nın dünya yıldızı Lionel Messi çıktı.

Messi maçın, 12, 20 ve 62. dakikalarında attığı 3 gol ile hat trick yaptı ve Arjantin'i Dünya Kupası'na taşıdı. Arjantin,

2018 Dünya Kupası Güney Amerika elemeleri grubunu Brezilya ve Uruguay'ın ardından üçüncü tamamladı. Güney Amerika'da Brezilya, Uruguay, Arjantin ve Kolombiya doğrudan Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandı. Peru ise play-off oynayacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.