BÖYLEKALACAKMI..?

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Şimdi Personel Dairesi’nin Personel ve Kamu Müsteşarlığı diye bir ucubeye dönüştürülmesi Yasası’na muhalefet ret oyu verdi değil mi.

Evet, dün bu yasa sadece UBP ve DP’nin oylarıyla geçti.

Zaten neden ısrar edildiğini de anlayamadığımız bir yasaydı. Kamu yönetimini adam etme gibi bir niyetleri olsaydı, hazırlanan ama bir türlü geçmeyen reformun öngördüğü gibi, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun bağımsızlığını ve etkinliğini arttırırlardı. Onun yerine temelsiz ve hiç inandırıcı olmayan bir şekilde Personel Dairesini’ni şişirdiler... Her neyse... Söyleyeceğim şey başka... Şimdi muhalefet red oyu verdiğine göre, yarın seçimden sonra, olur da bu muhalefet partileri iktidara gelirse, ertesi gün bu ret verdikleri yasaları bir bir değiştirmeleri gerekmez mi..?

Bence gerekir... Yapacaklar mı..? Bunu da açıklamalılar... Ya da kendileri de bir fazla müsteşar atamanın avantajını mı kullanacaklar... Geçmişte de yüzlerce yasa sadece oy çokluğuyla geçti ama, o gün ret verenler, iktidara geldiklerinde ret oyu verdikleri bir yasayı düzeltme yoluna gitmediler de, onun için soruyorum...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.