Merit Alsancak Yeşilova’nın yükselişi sürüyor

Havadis Gazetesi - - SPOR -

İsim ve cisim bakımından önemli kadro derinliğine sahip olmasına rağmen, gerek oyun kurgusu ve gerekse de bunun tabelaya yansıması bakımından bekleneni veremeyen, ancak, yedinci haftada ilk galibiyetine kavuştuğu Cihangir karşısında sergilediği başarılı futbolu ile ilerisi için umut vadeden Merit-Alsancak Yeşilova ile, sezona son Koopbank ve Süper Kupaların şampiyonu olarak başlamalarına rağmen beklemedikleri puan kayıplarına uğrayan ve bu nedenle de, zirve mücadelesini sürdürebilmek için mutlak kazanmak zorunda olan Türk Ocağı arasında dün gece oynanan karşılaşmayı, Merit-Alsancak Yeşilova Vakkas ve Billy Mehmet’in golleriyle 2-1 kazandı. Türk Ocağı’nın golü ise Ertaç’tan geldi.

Kalabalık bir seyirci topluluğunun desteğindeki Merit-Alsancak Yeşilova başlangıçta karşılaşmaya; atamazsam yemeyeyim düşüncesinde olan ve beraberliği ilk hedef olarak benimseyen bir düşünce içerisinde, önde basan, rakibine baskı kuran ve sürekli arayış içerisinde olan iştahlı, mücadele gücü yüksek bir tempoda başladı.

Ve, Adeleke ile birlikte maçın yıldızı konumundaki Lua-Lua’nın orkestra şefliğinde, rakip kalede pozisyon üretemeye başladı. Nitekim Vakkas, Lua-Lua’nın fevkalade pasını gole çevirerek, ilk devrenin sonucunu tayin eden golü bu süreç içerisinde attı.

Buna mukabil mutlak kazanmak ve rakipleri ile aralarındaki puan farkını kapatmak için mücadeleye giren Türk Ocağı, James ve Muhammed’in bekleneni verememesi nedeniyle ileride çoğalamayıp, üçüncü bölgeye gerekli servisi yapamayınca gol, Dino Peter’in şahsi gayretiyle, Bayram’ın kıskacında olan Ertaç’ın duran top becerisine kaldı. Ancak pozisyonu üretilemedi.

Merit Alsancak Yeşilova ikinci devreye; skoru korumak içgüdüsü ile orta alanı kalabalık tutup, sakatlanıp çıkıncaya kadar Lua-Lua’nın organizesinde Billy Mehmet’e atılacak uzun toplarla skor üretmeye çalıştı.

Merit-Alsancak Yeşilova’nın oyunu bu tempoda kabul etmesi, iştahı kabaran Türk Ocağı’nın müdafaayı ileride kurmasına ve rakip yarı alanda daha fazla gözükmesine neden oldu. Nitekim Ertaç attığı mükemmel gol ile de skoru 1-1’e taşıdı.

Ancak Yasin’le başlayan kontra atakta Billy Mehmet maçın neticesini tayin eden golü 88. dakikada atınca, Türk Ocağı 2-1’lik skora boyun eğmek zorunda kaldı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.