KISACA TAKILDIĞIM: (KKTC’İ KUTLAMA SAHTEKÂRLIĞI!)

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Bugün KKTC’nin 23. kuruluş yıldönümüdür. Yukarıda “bugüne tırnaklık atıfta bulunmadan, TBMM’den gelen KKTC’i artık tanıtalım” önerisini yorumlamaya çalıştım. Ötesine dilim varmadı! Çünkü 24 yıldır KKTC’i yaşatıp kalıcılaştırmak için değil; süreklilik kazanan müzakerelerle lağvetmek için masalardan masalara koşturuluyor!

Hatta gün geliyor Annan planı referandumunda bu amaca Türk tarafı evet diyerek varırken, Rum tarafı “hayır” diyerek oyunu bozuyor!

FAKAT yenilgiye doymayan güreşçi gibi müzakere masasından bir başka müzakere masasına koşan Türk tarafı, Crans Montana’lara kadar taşınıp KKTC’nin nasıl canına okuyacağının son ve büyük operasyonunu gerçekleştiriyor fakat yazık, çok yazık yine beceremiyor!

VE bu büyük talihsizliğin, bu büyük kadersizliğin sukûtu hayalinde “KKTC’nin 24. yıldönümünü şerhen ve kerhen kutlamak zorunda kalıyor!” Vah vah!

HiÇBİR devrede yaşasın KKTC demedim.

Ama gönülden inandım! Fakat hiç bir devrede ne gönülden ne kalpten KKTC’ye inanmayanlar, onu masada “federasyona” dönüştürüp canına okumak için 24 yıldır uğraşırlarken bugün “kuruluş yıldönümünün kutlamasına da katılacaklardır, nutuklar da atacaklardır!”

BU bir sahtekârlıktır!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.