Zemin bozuluyor

Havadis Gazetesi - - SPOR -

6 GÜNDE 5 MAÇ:

Lefkoşa Atatürk Stadı’na "Cuma-Cumartesi-Pazartesi" maç koyan federasyon milli takım antrenmanını da dün Atatürk’te yaptırdı. Bugün de 2 milli maç oynanacak sahada 6 günde 5 maç ve 1 antrenman yapılmış olacak

Ülkemizdeki futbol sahalarının son dönemde zeminlerinin iyi durumda olması hem futbol kalitesini artırdı hem de futbolcuların keyif almalarını sağladı.

Sahalara giden futbol severler tarafından da dikkatlerden kaçmayan bu durum karşısında son 1 haftada Atatürk Stadı’nda yapılan maç programı zeminin bozulmasına neden oldu.

Futbol Federasyonu ligin 8. haftasında Cuma ile Pazartesi arasındaki 4 güne 3 maç koydu.

Sahada öndeki gün oynanan maç sırasında sahanın her yerinde çimlerin söküldüğü ve zeminin aşırı yumuşadığı görüldü.

Yemyeşil olan sahanın yeryer çamurlandığı ve toprağın kabardığı dikkatlerden kaçmazken bugün de milli maç organizesinin yapılacak olması zemini nasıl etkileyecek merakla bekleniyor.

Kuzey Kıbrıs Türk

Cysings Construation Ltd. tarafından kısa süre önce ikinci etap çalışmalarına başlanan Akova Eray Vudalı sahasında sona gelindi.

KKTC Başbakanlık Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Spor Dairesi Plan Proje Amiri Barış Uyaroğlu ile birlikte Eray Vudalı sahasındaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Başbakanlık Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu Eray Vudalı sahasında

Cumhuriyeti'nin 34. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan Cumhuriyet Kupası mücadelesinde KKTC U21 Takımı ile Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Karması karşı karşıya gelecek.

Yine Atatürk Stadyumu'nda oynanacak bu maç saat 17:00'de başlayacak. Milli takımın maç öncesi antrenmanı ise dün yine Atatürk Stadı’nda yapıldı.

Bugün saat 17.00’da başlayacak milli maçtan önce ise saat 15.00’da KTFF ve LTTFF 45 yaş üstü Masterleri bir dostluk maçı gerçekleştirecekler.

Günün sonunda Atatürk Stadı’nda 6 günde 5 maç ve 1 antrenman yapılmış olacak.

Tüm bu süre zarfında hava şartlarının yağmurlu olmaması ve özellikle temposu yüksek lig maçlarının yağmur altında oynanmaması zemin açısında tek iyi koşul.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.