Toros CTP’den kontenjan adayı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden Girne milletvekili adayı olduğunu açıkladı

Havadis Gazetesi - - ÖN SAYFA -

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden milletvekilliği kontenjan adaylığını kabul ettiğini açıkladı. Girne’den kontenjan adayı olacak Toros, Ticaret Odası’ndaki başkanlık görevini de bıraktı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros dün akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklama ile Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin kendisine yaptığı milletvekilliği adaylığını kabul ettiğini duyurdu.

Toros bugün itibari ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası başkanlığından da ayrıldığını duyurdu.

Fikri Toros demokrasinin yüce bir değer olduğuna inandığını ve Kıbrıs Türk halkının demokratik bir şekilde yönetilmesine büyük önem veren bir kişi olduğunu belirterek Cumhuriyetçi Türk Partisi tarafından kendisine önerilen milletvekilliği adaylığını kabul ettiğini duyurdu.

Fikri Toros’un açıklamasının tam metni şu şekilde: Yaşamım boyunca, Kıbrıs sorununa karşılıklı kabul edilebilir, Kıbrıs Türk halkının hak ve menfaatlerini koruyacak bir çözüm bulunabilmesi için her türlü olanağı kullanarak mücadele ettim.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın bana layık gördüğü Oda Başkanlığı görevim boyunca temel misyonum, Kıbrıs Türk halkının ekonomik ve sosyal gelişmesi için çalışmak olmuştur. Bu doğrultuda, Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri ve özellikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile uyumlu bir çalışma sergilemekten büyük bir memnuniyet duydum, keyif aldım. Avrupa Birliği’nin gerek çözüm sürecine, gerekse Kıbrıs Türk halkının ekonomik ve sosyal gelişimine yaptığı katkıları artırması için her türlü girişimde bulunmaya ve ilgili herkesle konuşmaya özen gösterdim.

Tüm bu çabaları, özelde Kıbrıs Türk iş dünyası, genelde ise Kıbrıs Türk halkından aldığım destekle sürdürebildiğimin bilinciyle, sadece ve sadece ortak çıkarlarımızı geliştirmek amacıyla gerçekleştirdim.

Son günlerde gündeme gelen milletvekili adaylığı önerisini de aynı duygu ve düşüncelerle değerlendirdim.

Kişisel değerlendirmemi yaparken, toplumsal çıkarlar için toplumun tüm kesimleriyle güçlerimizi birleştirerek yapabileceklerimi ve yapmak zorunda olduklarımı göz önünde bulundurmaya çalıştım.

Sonuçta, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin önerdiği bu onurlu görevi üstlenmeye ve halkımızın karşısına milletvekili adayı olarak çıkmaya karar verdim.

Temel amaç ve hedefim; bir milletvekili adayı olarak halkımızla doğrudan temas etmek, duygu ve düşüncelerimizi karşılıklı olarak paylaşmak ve bugüne kadar elde ettiğim tüm bilgi ve ilişki birikimim ile Kıbrıs Türk halkına barış, huzur, ekonomik ve sosyal kalkınma getirecek bir düzen kurulması için mücadele vermeye devam etmektir.

Oda başkanlığını bıraktı

Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada Cumhuriyetçi Türk Partisi tarafından kendisine teklif edilen milletvekilliği adaylığını kabul eden Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros’un kararının odaya bildirdiği açıklandı.

Açıklamada Toros’un, bugün itibarı ile Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrışldığı ifade edildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.