Sorakın: Muhalefet hükümeti itibarsızlaştırma gayretinde

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, iktidar mensubu iki milletvekilinin yakınlarının rahatsızlığı dolayısıyla Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplantısına katılamadıklarını, muhalefetin de nisaba destek vermemesi neticesinde genel kurulun toplanamadığını kaydetti.

Muhalefetin nisaba destek vermemesini eleştiren Sorakın, “Muhalefette bir iyi niyet görmüyoruz” dedi.

Erdoğan Sorakın, “İki vekil arkadaşımız mazeretlerini önceden bildirdiler ve genel kurula katılamayacaklarını söylediler. Muhalefetin bunu siyasi avantaja çevirmeye çalışması makul bir durum değildir. Bu durumun üzerinden politika yapmak, ‘Meclisi dahi toplayamayan bir hükümet var’ görünümü yaratmak doğru bir şey değildir. Muhalefette bir iyi niyet görmüyoruz” dedi.

Öte yandan meclisin sadece iktidar partilerden oluşmadığına vurgu yapan Sorakın, “Mecliste hem muhalefet hem de iktidar partilerin vekilleri vardır. Kaldı ki seçim dolayısıyla meclis çalışmaları haftada bir güne indirildi. Muhalefetin de bu noktada iyi niyet göstermesi gerekmektedir” dedi.

Erdoğan Sorakın, muhalefetin biraz da öfkesinden bu durumu yarattığını kaydederek şunları söyledi: “Hükümet kurulurken yolsuzlukların, usulsüzlüklerin üzerine gidileceğini söylemiştik, bu konuda da çok çalışmalar başlatılmıştı. Hatta bir vekilin dokunulmazlığının kaldırılması konusunda da Mecliste halen çalışmalar yürütülüyor. Bunun öfkesi ile muhalefet meclisi çalıştırmamak ve hükümeti itibarsızlaştırmak gibi davranışlar içerisinde bulunacaktır. Ancak biz halka verdiğimiz sözler kapsamında ne gerekiyorsa yapacağız.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.