Harmancı için “Şüphesiz Lefkoşa” dediler

Havadis Gazetesi - - HABER -

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Belediye Başkan adayı Mehmet Harmancı ile TDP, Bağımsızlık Yolu ve Yeni Kıbrıs Partisi’nden (YKP) Belediye Meclis üyesi adayları dün akşam Lefkoşa’daki Hidden Garden’de “Şüphesiz Lefkoşa” gecesi düzenledi.

“Bu şehrin utancını nasıl silmişsek, borçlarını da öyle sildik”

Lefkoşa ekibiyle birlikte platforma çıkarak, konukları selamlayan Harmancı, konuşmasına, geceye katılanları “hepiniz, haklı, hedefe giden yolda, bir kez daha yürümeye hoş geldiniz” diyerek selamladı.

Seçim kampanyası boyunca, LTB’yi nasıl devraldığını, hangi borçları nasıl ödediğini defalarca Lefkoşalılarla paylaştığına işaret eden Harmancı, “Bu akşam bunlardan söz etmeyeceğim çünkü biz, bu şehrin utancını nasıl silmişsek, bu şehrin borçlarını da öyle sildik” dedi.

“24 Haziran’daki seçim, iyi ile kötü arasındaki seçimdir”

Harmancı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu şehre gözünü dikenler var. Artık, dört yıl önce sadece şöyle baktıkları bu şehrin üzerine atlamak isteyenler var. 24 Hazirandaki bu seçim, iyi ile kötü arasındaki seçimdir. Bu seçim, ihaleleri yandaşlarına peşkeş çekenlerle, ihaleleri şeffaflık çerçevesinde yapanlar arasındadır. Bu seçim, keyfi istihdam yapanlarla, tırnaklarıyla kazıyarak bir yere gelenler arasındadır. Kurultay pazarlıklarıyla bir şehri gömenlerle, o gömüldüğü yerden çıkaranlar arasındadır.”

“Daha da genişliyoruz, daha da renkleniyoruz”

Dört yıl önce Bağımsızlık Yolu’yla çıktıkları ve birlikte sürdürdükleri yürüyüşe bu kez Yeni Kıbrıs Partisi’nin de katıldığına işaret eden Harmancı, “Daha da genişliyoruz, daha da renkleniyoruz.

Ne mutlu ki Cumhuriyetçi Türk Partisi de bu yolu bizimle birlikte yürüme kararı aldı. Ne mutlu ki Birleşik Kıbrıs Partisi de Pazartesi yaptığı açıklamayla bu yola destek verdi.

Doğrunun, dürüstlüğün, şüphesizin yanında bu ekip her gün genişleyecek. Bu ekip sadece bu partilerin değil, bütün Lefkoşa’nın ekibidir. Bütün Lefkoşa gailemizdir, bütün Lefkoşa için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Tufan Erhürman konuşmasında, “50 kezdir CTP kimi destekliyor diye bana soruyorlar. 51’inci kez söylüyorum, şüpheniz mi var? Şüphesiz Harmancı” diye vurguladı. Lefkoşa için tarihi bir seçime çok az zaman kaldığına işaret eden Erhürman, bu seçimde oy vermenin büyük bir sorumluluk olduğunu ve partisinin Parti Meclisi’nde oybirliğiyle verdiği kararla bu sorumluluğu üstlenerek, “CTP, ‘Lefkoşa’da önemli olan sen-ben değil, önemli olan Lefkoşa’dır. Lefkoşa için iyi olan Harmancıdır, Harmancı’nın arkasındayız’ dedi” diye vurguladı.

Özyiğit: Harmancı ve ekibi Lefkoşa’yı ayağa kaldırdı

TDP Genel Başkanı ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Mehmet Harmancı’nın dört yıl önce batmış bir belediyeyi ayağa kaldırmak hedefiyle yola çıktığının altını çizdi.

Özyiğit, “Mehmet Harmancı ve Belediye Meclis Üyeleri dört yıl boyunca yılmadan çalıştılar ve Lefkoşa’yı yeniden ayağa kaldırdılar.

Ülkenin gelişen ve yükselen değerlerine uygun, bilim ve teknolojiyi kullanarak, çağdaş belediyeciliği bu toplumla buluşturdular” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.