Yakın Doğu Şampiyon

Havadis Gazetesi - - HABER - Tonguç KOTAK

FİNALİN EN DEĞERLİSİ SARTORİ:

Commercial Insurance Kadınlar Basketbol Ligi final serisi üçüncü maçında Koopspor’u 6757 yenen Yakın Doğu Üniversitesi seriyi 3-0 kazanarak şampiyon olurken, Kanadalı oyuncusu Kayla Sartori finalin en değerli oyuncusu seçildi

Yer:

Salonu

Hakemler: Tugay Yazgan **, Deniz Orhunöz **

Koopspor: Pembe ** (2), Ziba *** (9), Çisem ** (6), Dilara ** (4), İlayda *** (12), Selma ** (5), Safiye *** (7), Dilem **, Ayşe *** (10), Gül *, Şule * (2)

YDÜ: Selma * (1), Huriye ** (8), Maja, Kayla Sartori *** (19), Özen ** (6), Ayça ***

Levent Kolej Spor (18), Milenay *, Semray, Begüm *, Damla ** (5), Sude *** (10)

1.periyot: 9-22 (YDÜ) İlk yarı: 22-39 (YDÜ) 3.periyot: 36-54 (YDÜ) Commercial Insurance Kadınlar Basketbol Ligi’ni Yakın Doğu Üniversitesi şampiyon olarak tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesi final serisinin ikinci maçında Koopspor’u, Levent Kolej Spor Salonu’nda 6757 yenerek seriyi 3-0 kazandı ve şampiyonluğa uzandı.

Maça iyi başlayan Yakın Doğu skorer isimleri ile sayılar bularak Koop karşısında üstünlüğü ele aldı ve ilk devreyi 39-22 önde bitirdi.

İkinci yarıda da Koopspor’un farkı azaltmasına izin vermeyen Yakın Doğu farkı çift hanelerde tutarak maçı 67-57, seriyi de 3-0 kazanarak kupanın ardından ligi de kazanarak sezonu çifte kupayla tamamladı.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Kanadalı oyuncusu Kayla Sartori final serisinin en değerli oyuncusu seçildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.