“KKTC’nin yaşatılıp, yüceltilmesi ana hedefim”

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Ersin Tatar, seçilmesi halinde ekonominin öncelikli hedefi olacağını belirterek, "Güçlü bir ekonominiz olmazsa vatandaşınız mutlu, devletiniz yeterince güçlü olamaz. Bu nedenle UBP ev ödevini iyi yapacak; çağdaş bir vizyon sahibi olacak, günümüz, ülkemiz koşullarına uygun, mal ve hizmet üretimine dayalı, istikrarlı kalkınmayı hedefleyen bir ekonomik program hazırlayacağız" dedi.

UBP Genel Başkan Adayı Ersin Tatar, UBP'nin 43. Kuruluş yıldönümü ve kurultayı ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Tatar, ülkede çöken ekonomik yapıyı birlikte ayağa kaldıracaklarını ifade ederek, seçilmesi halinde, ülkede hem genelde olumlu değişimler, hem de hükümet değişimi yaşanabileceğini gördüğünü ve ülkeye büyük hizmet verebileceğine inandığını belirtti. Ersin Tatar, UBP üyelerinin sandığa iradesini yansıtmasını ve adaylara bakıp, ellerini vicdanlarına koyarak oy kullanmalarını çünkü ülkenin geleceğini tayin edeceklerini savundu.

“Bir umut olarak aday oldum”

Ersin Tatar, KKTC’nin yaşatılıp, yüceltilmesini ana hedef olarak gören bir anlayışın temsilcileri olduklarını da belirterek, "Kıbrıs’ta Rum komşularımızla bir anlaşma olacaksa var olan gerçeklerden hareket edilecek, Kıbrıs Türk halkının egemenliği, eşitliği, güvenliği mutlaka bir anlaşmada garanti altına alınmış olacaktır. Rum tarafının uzlaşmaz tutumu değişmiyorsa da, ki değişeceğine ilişkin en küçük bir belirti yok, Kıbrıs konusu başka çözüm şekilleriyle bir neticeye bağlanacaktır.

Bize göre Avrupa Birliği çatısı altında iki ayrı devlet, kadife ayrılık, konfederasyon da artık taraflar arasındaki görüşmelerde ele alınmalıdır. Biz bu yönde somut ve güçlü adımlar atacağız. Kıbrıs konusunda dirayetli olacak, halkımızın daha fazla mağdur edilmesinin önüne geçilmesine çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Tatar, bunun bir yarış olduğunu ve aile içinde kırılma gücenme olmadan bu yarışı tamamlayacaklarına inanç belirterek, bir umut olarak aday olduğunu, tüm üyelere tüm adayları iyi değerlendirmeleri, ülkeye ne katabileceklerini, ülke yönetiminde ülke geleceğine nasıl etki edebileceklerini iyi düşünerek iradesini sandığa ona göre yansıtmalarını istedi.

Ersin Tatar, Ulusal Birlik Partisi’nin 43’ncü kuruluş yıldönümüne de değinerek, şunları söyledi:

“UBP en büyük, en güçlü oluşum”

Tatar, Ulusal Birlik Partisinin bu ülke siyaseti için vazgeçilmez olduğunu belirterek, Ulusal Birlik Partisinin bu ülkenin en büyük, en güçlü siyasal oluşumu olduğunu ifade etti.

Ulusal Birlik Partisi’nin KKTC’nin varlığının devamı, kalkınma, Anavatan Türkiye ile sıcak, kardeşçe ilişkiler anlamına geldiğini belirten Tatar, "Ulusal Birlik Partisi, hedefleri olan, kökleri bulunan, bir vizyon ve misyon partisidir. Ben ve benim gibi on binlerce kişi bu özellikleri, tarihi hedefleri olduğu için Ulusal Birlik Parti’liyiz, Ulusal Birlik Partisi aracılığı ile halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz" dedi.

“Ben başkan adayıyım”

27 Ekim’de yapılacak UBP Olağan Kurultayı’da genel başkanlığa aday olduğunu kaydeden Tatar, UBP’nin 11 Ekim kuruluş yıldönümü etkinliğinin yapılmamış olmasında duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

“Dünyanın en iyi üniversitelerinden Cambridge’den mezunum”

Ersin Tatar, kendisini de "vatandaş bana güveniyor, durmak yorulmak bilmem" şeklinde ifade ederek, şöyle devam etti:

"Ben iddialı, inançlı, kararlı bir insanım.

Yorulmak bilmeden çalışırım.

Halkın içindeyim, Her kesimle diyalog kurabilecek bir yapım vardır... Özgüvenim tamdır”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.