Topaloğlu: “Her şeyimizi ortaya koyacağız”

Havadis Gazetesi - - NEWS - Coşkun KUTAY

PUAN VEYA PUANLAR:

İlk 3 hafta sonunda puan olarak istedikleri noktada olmadıklarını belirten Hasan Topaloğlu, “Çok şeyler beklediğimiz bazı oyuncular var. Onların da sorumluluk alarak artık buraya adapte olmaları gerekiyor. Önümüzde zorlu bir Cihangir deplasmanı var. Bu karşılaşmadan puan veya puanlar almak için, her şeyimizi ortaya koyacağız” dedi

K-Pet Süper Lig’in 4. haftasına 3 puanla giren Türk Ocağı, pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Cihangir maçıyla ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Hasan Topaloğlu’nun 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda dün yaptırdığı antrenmanla sürdürdü.

Hasan Topaloğlu çalışma sonrasında, geçtiğimiz hafta oynadıkları Mağusa Türk Gücü ve bu hafta oynayacakları Cihangir karşılaşmalarıyla ilgili Havadis’e açıklamalarda bulundu.

Puan olarak istediğimiz noktada değiliz

Süper Lig’in geride kalan ilk üç haftasında, puan olarak istedikleri noktada olmadıklarına dikkat çeken Hasan Topaloğlu, “Yeni kurulan bir takımız. İlk 11’de, 9 yeni futbolcu forma giyiyor. Uyum sürecinin yanı sıra, ilk haftalarda sıkıntı yaşayacağımızı biliyorduk. Ancak Doğan Türk Birliği maçıyla gelen galibiyet, sergilediğimiz iyi oyun ve mücadele gücü, bizi rehavete soktu. Bunun bedelini de Baf Ülkü Yurdu karşılaşmasında ödedik. Mağusa Türk Gücü ile oynadığımız müsabaka öncesinde, zor bir rakiple karşılaşacağımızın bilincindeydik. Mücadele anlamında, sahada istediklerimizi vermeye çalıştık. Ancak ofansif anlamda oldukça yetersiz kaldık. Hücumla savunmayı birleştiremediğimiz için, takım bütünselliğini sahaya yansıtamadık. Yediğimiz her iki golde de basit hatalar yaparak haftayı mağlup kapattık” ifadelerini kullandı.

“Arka arkaya aldığımız iki mağlubiyet, tabii ki camiada ve bizlerde üzüntü yarattı”, diyerek sözlerini sürdüren Hasan Topaloğlu, “Kısa zaman dilimi içerisinde uyum sürecini de atlatıp, daha iyi sonuçlar alacağımızdan eminim. DTB ve MTG maçlarında ortaya koyduğumuz mücadeleyi ve savaşma ruhunu, her maçta sergilemeliyiz” dedi.

Cihangir’e, aldığımız kötü sonuçlara dur demek için gidiyoruz

“Çok şeyler beklediğimiz bazı oyuncular var. Onların da sorumluluk alarak, artık buraya adapte olmaları gerekir” diyen Hasan Topaloğlu, “Önümüzde çok zorlu bir Cihangir deplasmanı var. Oraya, iki haftadır aldığımız kötü sonuçlara dur demek için gideceğiz”, şeklinde konuştu. Hasan Topaloğlu ayrıca, “5 antrenmanla hazırlanıyoruz. Konsantremizi en yükseğe çekip, puan veya puanlar almak için her şeyimizi ortaya koymalıyız. Oyuncularımız da bunun farkında. Cihangirin de gücünü biliyoruz. Oturmuş, kaliteli bir takım. Haddimizi bilerek, Cihangir’den puan veya puanlarla dönmek arzusundayız” yönünde fikir beyan etti. Hasan Topaloğlu ayrıca, “Sakat ve cezalı oyuncularımız bulunmamakta” diyerek konuşmasını tamamladı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.