YAZIK…!

Havadis Gazetesi - - NEWS - Okan KARADEMİR

Başbakanlığa bağlı Spor Dairesi Müdürlüğünün hizmetindeki Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi’nde gün geçmiyor ki yeni bir sorun yaşanmasın.

Dövize bağlı ekonomik kriz nedeniyle ülkemizin oldukça zor bir dönemden geçtiği şu günlerde Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi içerisindeki antrenman sahasında dün yaşanan su sızıntısı nedeniyle tonlarca su israf oldu.

Sahanın Batı cephesine bakan taç çizgisinin olduğu bölümdeki sulama noktasında bilinmeyen bir nedenden dolayı sular saatlerce boşa aktı.

Akan sular uzun süre müdahale edilmediği için sahanın belli bir bölümünün göllenmesine neden olurken “su akar yolu bulur” sözü gibi sahanın da dışına taşan sular Atatürk Stadı’nın çevresini sardı.

Stat çalışanları ya da daireden hiçbir yetkilinin olay yerinde olmaması ve tonlarca suyun boşa akması görenleri hayrete düşürdü.

Su sızıntısının nedeninin sulama sisteminden mi kaynaklandığı yoksa patlak mı oluştuğuyla ilgili henüz bilinmezken ihmal ve zamanında müdahale edilmemesi nedeniyle boş yere tonlarca suyun akıp gitmesinden dolayı büyük bir masraf yapıldı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.