Sağanak Girne’yi altüst etti

Bir süredir Kıbrıs’ta etkili olan sağanak ve dolu yağışı dün öğleden sonra Girne’de etkili oldu

Havadis Gazetesi - - ÖN SAYFA -

Sağanak ve dolu dün öğleden sonra ülkenin birçok bölgesinde etkili olurken sağanaktan en fazla etkilenen bölge Girne oldu.

Girne’yi etki altına alan sağanak ve dolu kentte hayatı olumsuz etkiledi.

Esentepe’de orta gerilim elektrik şebekesine ait trafo zarar gördü, Esentepe Doğu Sahil, Bahçeli Köyü, Bahçeli Su Pompası ve Bahçeli Sahil Bölgesi'ne 15.3019.00 saatleri arasında elektrik enerjisi verilmedi.

Girne’de Antik Liman’da ve çarşıda faaliyet gösteren bazı işyerleri de sağanak ve doludan olumsuz etkilendi.

Çarşı merkezinde bazı logarlar taştı, lağım suları yağmur suyuna karıştı.

Geçitkale’de köy merkezindeki köprü sağanak sebebi ile yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya geldi. Geçitkale Belediyesi ekiplerinin müdahalesi ile yolları gölete dönüştüren yağmur suları kontrollü bir şekilde köprü altına verildi. Köyde, köprünün hemen yanında bir araba da sulara gömüldü.

Sağanak Lefkoşa’da da etkili oldu. Lefkoşa’da dün öğleden sonra başlayan sağanak uzun sürmedi. Kentte sağanak nedeni ile ciddi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Esentepe’de orta gerilim elektrik şebekesine ait trafo zarar gördü

Sağanak Lefkoşa’da da etkili oldu. Lefkoşa’da dün öğleden sonra başlayan sağanak kentte ciddi bir olumsuzluğa neden olmadı

Girne’de sağanak bazı işyerlerinde olumsuzluklara neden oldu

Girne’de altyapı eksikliği dün bir kez daha çirkin yüzünü gösterdi. Çarşı merkezinde bazı logarlar sağanak nedeni ile taştı, lağım suları yağmur suyuna karıştı

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.