Heyecan dolu maç

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Süper Ligde 4. haftanın açılış maçında Lefke ile Merit Alsancak Yeşilova dün gece Karadağ'da karşılaştı.

Baştan sona heyecan dolu geçen karşılaşmada atılan 6 gol, kaçan bir penaltı ve bir de kırmızı kart çıktı.

Ev sahibi Lefke, uzatmanın son anlarında bulduğu golle beraberliği ve 1 puanı kurtarırken maçta uzun süre 10 kişi mücadele eden Yeşilova ise zorlu deplasmanda galibiyeti kaçıran taraf oldu.

Maça hızlı başlayan Yeşilova, ilk 5 dakika içinde önce Hafız ardından da Billy Mehmet'in ayağından gelen gollerle bir anda iki farklı üstünlüğü yakaladı.

Erken gelen goller Lefke üzerinde şok etkisi yarattı. Ancak çok geçmeden Kasım'ın golüyle fark bire indi. Bu golle birlikte Lefke oyunda ağırlığını hissettirmeye başladı. Kazanılan penaltı atışında ilk golün sahibi Kasım, Piro'yu geçemeyince Lefke eşitlik şansını kullanamadı.

Ancak yine oyunda baskısını sürdüren Lefke, pozisyonlara girdiyse de gol atmakta başarılı olamadı.

Konuk Yeşilova, Vakkas'ın ikinci sarıdan kırmızı kart görmesi ile oyunun büüyk bir bölümünde 10 kişi mücadele etmek zorunda kalırken Lefke'de ise Semih'in sakatlanarak oyundan çıkması ev sahibinin orta alan ve hücum bölgelerinde oyun kurma gücünü azalttı.

İkinci yarıya karşılıklı ataklarla girildi. Yeşilova 10 kişi kalmasına rağmen rakibinin üzerine cesurca gitmeyi başarırken özellikle Billy Mehmet rakip defansı oldukça zorladı.

Ancak Lefke, eşitliği genç Mustafa Tahsildaroğulları ile yakaladı. Golü kaydeden Mustafa'nın golden hemen sonra oyundan alınması ve o dakikaya kadar da iyi oynaması ise enterasan bir durum oluşturdu.

Eşitlikten sonra Yeşilova, çekinmeden yine rakibinin üzerine gitti ve rakibin defans boşluklarından iyi yararlanarak Mustafa Salk'ın golüyle maçta bir kez daha öne geçmeyi başardı.

İlginç gelişen bu golde, yardımcı hakem ofsayt bayrağını kaldırmıştı. Maçın hakemi Kerem Eran, pozisyonun ardından yardımcısının yanına giderek bir süre konuştular ve sonrasında orta çizgiyi göstererek golü verdi.

Maçın bu şekilde bitmesi beklenirken 90+6'da Kaan'ın oratsında Yeşilova savunmasından Kemal Yıldırım'ın ters kafa vuruşu ile top ağlarla kucaklaştı ve maç eşitlikle sonuçlandı.

Dünkü maçta Yeşilova takımı 10 kişi kalmasına rağmen çok iyi bir mücadele örneği sergiledi. Özellikle Billy Mehmet, Hafız ve kaleci Hasan Piro puan alınmasında önemli rol oynadı. Lefle de ise bu sezon ilk kez 11'de yer alan Kasım, bir gol atmasına rağmen bir de de penaltı atışından faydanalamazken ev sahibi ekip uzatmanın son anlarında ve biraz da şansla evinde mağlubiyetten zor kurtuldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.