UNUTMADIK! HATIRLATTIK! HÜKÜMET PROGRAMINDAN HER GÜN 11 VAAT

Havadis Gazetesi - - NEWS -

BAŞBAKANLIK: Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi, din ve vicdan özgürlüğü ve laiklik ilkesi çerçevesinde yönetilecek, Vakıflar Örgütünün tarihsel birikimi çerçevesinde vakıf kavramının özüne uygun çalışmalar yapılacaktır.

DIŞİŞLERİ: Türkiye ile ülkeye giriş çıkış koşullarını ele alacak bir adli yardımlaşma antlaşması yapılacak ve giriş çıkışlarda asayiş sorunlarına yansıyan olumsuzlukların giderilmesi için ilave önlemler alınacaktır.

MİLLİ EĞİTİM ve KÜLTÜR: Ülke ihtiyaçlarına göre mesleki eğitim teşvik edilecek, bununla ilgili olarak Lefkoşa bölgesinde geniş çaplı bir mesleki eğitim kompleksinin hayata geçirilmesi için proje başlatılacaktır.

MALİYE: Kalkınmayı önleyici ve mali istikrarı bozan ikinci unsur olan iç borç yükünü azaltacak ödeme planlaması ile ödeme takviminin oluşturulmasına ağırlık verilecektir.

BAYINDIRLIK ve ULAŞTIRMA: Bir yandan ülkemize üçüncü GSM operatörü kazandırma çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da mobil iletişim şirketlerinin maliyetlerini mercek altına alarak ve gerekli vergi düzenlemelerini hayata geçirerek, halkımızın cep telefonu fatura ücretlerinin azalması sağlanacaktır.

ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK: e-tahsilat uygulamasının tamamlanması ile vatandaşlarımıza internet ortamında prim ödeyebilme kolaylığı getirilecektir.

İÇİŞLERİ: Belediye meclislerinin yetki ve sorumluluklarının güçlendirilmesi sağlanacaktır.

TURİZM ve ÇEVRE: St. Hilarion Kalesi’ne Girne bölgesinden ulaşım için teleferik inşasına yönelik çalışmalar yapılacaktır.

TARIM ve DOĞAL KAYNAKLAR: Çevreye duyarlı ve etkin bitki sağlığı tedbirleri ile kalite korunacak ve bitkisel üretim artırılacaktır. Özellikle sebze ve meyve ticaretinde toptancı hali kurulması ve işletilmesine ilişkin projeler ve yasal altyapılar hazırlanacaktır.

SAĞLIK: Sağlık hizmetlerinin denetlenmesi ve sağlıklı veri toplanması için gerekli olan otomasyon sistemi, ülkedeki tüm kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarını içerecek şekilde hayata geçirilecektir.

EKONOMİ ve ENERJİ: Eski ve maliyetli bir teknoloji olan buhar türbinleri yerine, daha verimli üretim santrallerine geçerek verimsiz üretimden kaynaklanan maliyetler giderilecek, bu yatırımların finansmanı buhar türbinlerinin kullanılmamasından doğan yakıt tasarrufundan sağlanacaktır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.