Şiddetinmağdurubukezerkek

Havadis Gazetesi - - NEWS - Devrim DEMİR

Gönyeli’de önceki akşam öfkesine yenik düşen kadın, boşandığı eşinin evini bastı.

Feride Namlı, eski eşi Ali Sönmez Önsal’ın evine izinsiz girerek bahçede park halindeki aracının camlarını kırdı.

Şikayet üzerine tutuklanan Namlı aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Zanlı dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması ve KKTC vatandaşı bir kişinin 50 bin TL kefelet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Eski eşi şikayetçi

Mahkemde İfade veren polis memuru İzlem Civisilli olayla ilgili bulguları aktardı.

Civisilli, zanlı Feride Namlı’nın 6 Kasım tarihinde saat 20.30 sıralarında Gönyeli’de eski eşi Ali Sönmez Önsal’ın ikametgahına giderek bahçe içerisinde park halinde bulunan aracının ön ve arka camlarını sert bir cisim ile vurarak kırdığını söyledi.

Polis olayın ardından 7 Kasım tarihinde Önsal’ın polise şikayette bulunması üzerine zanlının derdest emiri gereği tutuklandığını kaydetti.

Polis, araçta hasar tespiti yapılacağını ancak zanlının soruşturmaya etki etme olasılığı kalmadığını belirtti. Polis memuru İzlem Civisilli, zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve Mali Müşavir olarak görev yaptığını ifade ederek davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.