Tutukluluksüresicezasınadenkgeldi

Havadis Gazetesi - - NEWS - Devrim DEMİR

Temmuz ayında GirneAlsancak’ta bir bungalov’da kıskançlık yüzünden aralarında çıkan tartışma sonucu erkek arkadaşını sol karın boşluğundan ve kasığından ağır yaralayan Maria Fatima Elisabeth Bel Hajjam’ın yargılanma süreci tamamlandı.

Ağustos ayından bu yana hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde yargılanmayı bekleyen Hajjam dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak oy birliği ile 3 ay hapse mahkûm edildi.

Başkanlığını Nüvit Gazi Hacı’nın yaptığı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın oy birliği ile aldığı kararı Yargıç Hazal Hacımulla okudu.

Şanverdi şikâyetini geri çekti, evlenme kararı aldılar

Oy birliği ile alınan kararaı okuyan Yargıç Hazal Hacımulla, olayın 27 Temmuz tarihinde Girne-Alsancak bölgesinde meydana geldiğini anımsattı.

Hacımulla, Nadia Maria Fatima Elisabeth Bel Hajjam’ın “Ağır yaralama” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından 6 Ağustos tarihinde bu yana cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı beklediğine dikkati çekti.

Hajjam’ın cezaevinde olduğu süre içinde müştekinin kendisini haftada 2 gün ziyaret ettiğini, şikâyetini geri çektiğini ve evlenme niyetinde olduklarına dikkati çeken Hacımulla işlenen suçların 7 ve 3 yıla kadar hapislik cezaları olduğuna vurgu yaptı.

Yattığı kadar ceza aldı

Son dönemlerde, ağır yaralama suçlarının yaygınlaşarak toplumda infial yarattığına dikkati çeken Hacımulla, olayda Hajjam’ın bıçak kullanmasının kararda ağırlaştırıcı olarak kullanıldığını söyledi.

Şanverdi’nin şikayeti geri çekmesinin de sanık aleyhine değerlendirildiğini ifade eden Yargıç Hazal Hacımulla, Hajjam’ın genç bir suçlu olduğunu ve suçunu kabul ederek adaletin tecelli etmesine katkı sağladığına vurgu yaparak Hajjam’ı yargılandığı “Ağır yaralama” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından 3 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.