Kayıp para 13 bin 270 TL

Havadis Gazetesi - - NEWS - Devrim DEMİR

Girne’de araç kiralama şirketinde sorumlu olarak çalışan ve Haziran-Ağustos ayları arasında ilk tespitlere göre kiraladığı 5 aracın kira bedeli olan 13 bin 270 TL’yi şirket muhasebesine yatırmadığı tespit edilen Mustafa Burak Baçdar ve suç ortağı İbrahim Elbasan şirket sahibinin şikâyeti üzerine tutuklandılar.

Baçdar ve Elbasan tutukluluk talebiyle dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar.

Yargıç Meltem Dündar, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın yeni başladığına değinerek birer gün tutukluluk emri verdi.

Baçdar ve Elbasan’ın bugün ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.

GPRS sisteminden fark edildi

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlıların “Müstahdem tarafından sirkat” suçlarından tutuklandıklarını anlattı.

Polis memuru Mustafa Özmüezzin, müdürlüğe yapılan şikâyet üzerine Girne’de bir araç kiralama şirketinde çalışan zanlı Mustafa Burak Baçdar’ın Haziran-Ağustos ayları arasında kiraladığı beş aracın parasını şirket muhasebesine yatırmadığının tespit edildiğini söyledi.

Özmüezzin, şirket sahibinin olayı GPRS sisteminden ortaya çıkardığını, konu araçların seyir halinde olmasına rağmen kiralanma ücretlerinin muhasebeye yatırılmadığını tespit ettiğini kaydetti.

Suç ortağı da yakalandı

7 Kasım tarihinde yapılan şikâyet üzerine zanlının tutuklandığını ifade eden Özmüezzin, yapılan geniş çaplı soruşturmada Baçdar’ın suç ortağının da tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Zanlı İbrahim Elbasan’ın Ercan Havalimanı’nda bir oto yıkama ve kiralama şirketinde çalıştığını ve Baçdar’ın suç ortağı olduğunu tespit ettiklerini ifade etti.

Elbasan’ın da çalıştığı şirkette araç kiralayarak kira bedellerini yatırmadığını ve 50 sayfalık blog’un kayıp olduğuna değinen polis, soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekti.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacaklar

Özmüezzin, alınması gereken ifadeler ve soruşturulması gereken kişiler olduğuna değinerek, zanlıların birer gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemenin bir günlük tutukluluk kararının ardından, Baçdar ve Elbasan’ın bugün ek süre talebi ile yeniden mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.

Çalıştıkları kiralık araç şirketlerinde kiraladıkları araçların paralarını şirket muhasebesine yatırmadıkları tespit edilen iki kişi “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandı

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.