KKTC KABUK MU DEĞİŞTİRİYOR!

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Eğer demografik yapısı ile gelişmişliğinden söz edecek olursak “evet kabuk değiştiriyor!” Ama bir yeni “kabuğa” sığamadığından “desteksiz ve korumasız” cascavlak ortalara kaldı!

Hep söyleye geldiğimizce: “Çok hızlı “değişimimize” olumlu cevap verecek ne “sistem” oluşturabildik ne de “basiretli ve liyakatli yönetimlere” sahip olabildik!

Şu anda da gözle görülür elle tutulur bir “toplumsal panik” içindeyiz! Yetişmekte olan çocuklarımızın geleceğinden korkarken, kendi hayatlarımızı da “bozuk düzenlerde” harcanmış sayıyoruz!

*** ASIL korkuncu (ki burada “iyi ki tanınmış bir dünya devleti değiliz” diyorum, çünkü dış ülkelere binlercemizle göç yolları açardık) mutsuz, karamsar, kasvetli bir toplum olduk!

Böylesi bir ortamda “halkın “yönetime”güven dıymasını ummak abese iştigaldir! Nitekim hükümet çağrılarını işitmeyen, aldırmayan bir halk oluştu…

Ne var ki “iş, aş, para ve evlâdı ayan” kuşkusu nedeniyledir, geleceğe yönelik kuşkularının taşınamayan ağırlığında her yıl seçim yapılsa, seçmenler yine sandıklara koşacaklar!

Tutun ki “popülizmi besleyen etkenlerden biri “iş, aş, istihdam, para,” oldu mu “seçmenlerle-siyasi partiler” en iyisinden oyunlarını, oyuncakları olan “oylar ve seçimlerle” oynarlar!

Aslında KKTC bir dönme dolap oldu! Türkiye KKTC hükümetlerine; hükümetler de artık çok daha yoğunluğunca beklentileri olan halk’a!

Kısaca ve hâlâ Türkiye’nin himmeti oranında yaşıyoruz.. (Tabi Allah’a şükürler olsun. İyi ki yerinde Rum olmadı!)

Ancak gitgide bizi “yönetenlere” olan inancımızla güvenimizi, eğer çok kişisel ve özel çıkarlarımız yoksa; kaybediyoruz!

*** ERHÜRMAN koalisyon hükümeti de (tüm iyi niyetine karşın zor günlerin, değişimlerin, reformların yönetimi olamadı!

Yapılan anketler de zaten bunu gösteriyor. On beş yirmi uyuşturucu vakasının üstüne gitseler ardından ellisi yüzü geliyor! Trafik düzeni sağlanmak isteseler inadına ölümlü kazalarıyla artıyor!

Üstelik artık ve hepimiz “temiz” bir ülke olmaktan umudumuzu kestik, bari beter olmasın diyoruz!

Kaldı ki asıl sorun “devlet kademelerindeki” teklemeler! Hani “Kamu Görevlileriyle” ilgili “değiştirilip değişiklik yasası çıkacaktı? (Hoş çıksa ne olacak eğer yasalar uygulanamazsa!)

Hani Yolsuzlukların üzerine gidilecekti? Falan…

Artık önemli değil! Toplumun çok sevdiği “seçimler” vardı ya seçimler.. İşte onlardan biri “Cumhurbaşkanlığı seçimleri!”

Bu konuda ilk kapısını aralayan “dünkü yorumuyla” Başaran Düzgün oldu!

Üstelik az buz iddia değildi!

Doğrusu bundan sonra “oyuncaklarımıza” kattığımız bu “yeni” oyuncakla çok oyalanacağız çok!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.