Özersay: UBP ile hiçbir pazarlık içerisine girmedik

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şuanda bir hükümet krizi olmadığını ve hükümetten çekilmeyi düşünmediklerini belirtti.

UBP’nin kurultayı ertesinde, doğrudan ya da dolaylı bir biçimde hiçbir pazarlık içerisine girmediklerini belirten Özersay, hükümette olduğu bir dönemde kimseyle bir pazarlık içerisine girmeyi doğru ve ahlaki bulmadığını ifade etti.

Özersay’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

“Şu anda bir hükümet vardır. Bir hükümet ihtiyacı da yoktur. Bir hükümet krizi da yoktur…Net söylüyorum, az önce de söyledim: Bir hükümet var, bir hükümet krizi yok, biz bu hükümetten çekilmeyi falan düşünmüyoruz, bir hükümet varken UBP ile neyi görüşeceğim ben? Dolayısıyla hükümet şu anda görevdedir ve hükümette bir kriz de yoktur. Ülkede bir ekonomik sıkıntı, dar boğaz, kriz vs vardır ama bunun aşılacağı yönünde gerçekten ben umutluyum… Biz UBP’nin kurultayı ertesinde, doğrudan ya da dolaylı bir biçimde hiçbir pazarlık içerisine girmedik. Hiçbir biçimde de hükümette olduğum bir dönemde kimseyle bir pazarlık içerisine girmeyi de doğru bulmam, ahlaki de bulmam… Tekrar söylüyorum, şu anda memlekette böyle bir ihtiyaç yoktur çünkü bir hükümet vardır. Hükümetin olmadığı bir ortam olsa, hükümet sorun yaşasa, hükümet düşse Halkın Partisi oturup şuna karar verir: “Arkadaşlar biz bu yeni şartlarda bir hükümete girelim mi? Yoksa… muhalefette mi kalalım? Bunu bir değerlendirir. Bu kararı aldıktan sonra, eğer bir hükümet yoksa memlekette ve hükümet kurma konuşmaları varsa bu yeni şartlarda herkesle konuşur.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.