UBP Genel Başkan Adayı Atun: “Benim vaadim kesintisiz iktidar”

Kıbrıs Postası - - Haber -

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Adayı Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun, partililerine "kesintisiz iktidar" vaadinde bulundu.

Atun, bugün "önce güven, önce istikrar, kesintisiz iktidar" sloganıyla düzenlediği basın toplantısında, UBP genel başkanlık adaylığına yönelik vizyonunu anlattı.

Sunat Atun, UBP'nin dün 43. Kuruluş yıl dönümünü olduğunu ve bunu UBP'liler olarak gönüllerinde kutladığını belirterek, yıl dönümü kutlamasının büyük ihtimalle genel başkanlık seçimi sonrası olacağını söyledi.

UBP'nin ülkenin kurucusu olduğunu, ülkeye devlete birçok eseri kazandıran bir parti olduğunu ifade eden Atun, ülkede bugün çok zor bir dönemden geçildiğini, ekonomi, maliye, ülkenin çöktüğünü, mevcut hükümetin zamlara bakıldığında hazineyi de batırdığının görülebileceğini dile getirdi.

Ekonomiye yönelik düşüncelerini anlatan Atun, “UBP ve Değişim” olarak yola çıktıklarını, ülkeye geçmişte UBP olarak büyük hizmetler verdiklerini, bundan sonraki dönemde de ülkenin, kurumlarının ve halkının refahı için ekonomiye büyük önem vererek, çöken ekonomiyi akılcı politikalar ve Türkiye ile işbirliğinde düzelteceklerine işaret etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.