Mağusa yine yağmura teslim

Şiddetli yağış, yurt genelinde olduğu gibi Gazimağusa’da da hayatı olumsuz etkiledi. Bazı ev ve işyerlerini su bastı, bazı yollar kapandı, trafik durma noktasına geldi.

Kıbrıs Postası - - Baş Sayfa - Kıbrıs Postası

Ülke yağışlı havanın etkisi altında. Meteoroloji Dairesi, yağışların hafta sonu ve önümüzdeki hafta süreceğini ve hava sıcaklığının düşeceğini açıkladı. Dün özellikle öğleden sonra etkili olan yağış bazı bölgelerde su taşkınlarına neden oldu. Polisin verdiği bilgiye göre, Geçitkale- Tatlısu anayolundaki bazı noktalarda su taşkınları meydana geldi. 1’inci ile 6’ncı kilometreler arasındaki 3 noktada su kanallarının dolması nedeniyle meydana gelen taşkınlara Geçitkale Belediyesi ekipleri müdahale etti. Trafik akışı normale döndü.

Mağusa sular altında kaldı

Gazimağusa’da dün yaklaşık 1 buçuk saat boyunca yağan dolu ile karışık şiddetli yağmur tüm şehri etkiledi. Pek çok yerde ev ve iş yerlerini su bastı. Özellikle Salamis Yolu olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarı yağmura teslim oldu.

Yollar kapandı

Öte yandan, hemen hemen her şiddetli yağmurda olduğu gibi 15 Ağustos Bulvarı Canova Petrol bölgesi, Ziya Gökalp Caddesi Güder Kasap karşısı, Karakol bölgesinde şiddetli yağış nedeni ile yollar yükselen su seviyesinden dolayı kapandı, trafik adeta durma noktasına geldi.

Birçok yeri su bastı

Mağusa'nın genelinde birçok araba bozularak yolda kaldı, bazı iş yerlerinin bodrum katlarını su bastı bazı evlere ise su girdi.Yurdun genelinde kendisini gösteren yağış, birçok bölgede günlük hayatı etkiledi.

Girne de yağıştan etkilendi

Yağışlardan Girne de etkilendi. Yollarda sular birikti, bazı iş yerlerini de su bastı. Girne Belediyesi, su biriken yolların temizlenmesi ve su baskını yaşanan binalara müdahale edilmesi için Girne Kaymakamlığı, polis, itfaiye ve Sivil Savunma Teşkilatı ekipleri ile işbirliği içinde çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.