Vatandaş ne dedi?

Kıbrıs Postası - - Haber -

Yurdagül Güçük: “Ev geçindirmek çok zor”

Fiyatlar çok yüksek. Temel gıda ihtiyaçlarımızı bile alamıyoruz. Aldıklarımızı da seçerek tane hesabı ile en uygununu almaya çalışıyoruz. Ev geçindirmek artık çok zor.

Birsen Köl: “Kalabalık aileler ve asgari ücretlilere Allah yardımcı olsun”

Her şey çok pahalı. Sadece ihtiyaçlarımızı alıyoruz onları da seçerek alıyoruz. Allah kalabalık ailelere, tek

maaşla geçinmek zorunda kalanlara ve asgari ücretlilere yardımcı olsun

Rene Akalle: “Öğrenciler için çok pahalı”

Ülkede öğrenci olarak bulunuyorum. Okumaya geldim ancak burası oldukça pahalı bir ülke. Öğrenci olarak bu fiyatlarla burada yaşamak çok zor. Sadece pazarda değil marketler de pazar gibi çok pahalı.

Arif Doygundağ: “Hem pahalı oldu, hem kalite düştü”

Pazar fiyatları oldukça pahalı. Pahalı olmasının yanında daha önceki dönemlere göre kalitede gittikçe düştü. Çürümüş domatesler için 10 lira istiyorlar. Patates de aynı şekilde hem pahalı hem kalitesiz.

Ramazan Özdoğaç: “KKTC halkı ilk kez bu kadar duyarsız”

Zam her ülkede olur ancak, KKTC halkı ilk kez bu kadar zamlı fiyatlara duyarsız kaldı. Yaşam artık çok zor. Herşeyin fiyatı ateş pahası.

Ayşe Erol Öztürk: “Öldürüyor bizi bu fiyatlar”

Her şeyin fiyatı çok yüksek. Elektrik, tüp, su napacayık hiç bilmem. Öldürüyor bizi bu fiyatlar. Nasıl geçinecek bu halk bu fiyatlarla nedir bu hal?

Kemal Kılgın: “Artık biri bu pahalılığa dur desin”

Pahalılık belimizi büktü. Piyasada her şeyin fiyatı çok yüksek. Geçim zorlaştı. Zamlardan usandık. Artık biri bu pahalılığa dur desin.

Sare Öztürk: “Sadece ihtiyacımız olanı alıyoruz”

Pahalılık nedeni ile mecbur olduklarımızı, ihtiyacımız olanı alıyoruz. Lükse kaçan tüm harcamaları kıstık. İnsanlarımız bu pahalılıkta kıt kanaat geçinir oldu. Keşke ürünler daha düşük fiyata satılsa da herkes alabilse, döküleceği yere satılsa.

Kübra Karal: “Pahalılık almış başını gidiyor”

Peynir, zeytin, yumurta ve yoğurt aldım 100 lira verdim. Pahalılık almış başını gidiyor. Daha meyve ve yemeklik bir şey almadan bu kadar para çok fazla. Artık aldığımız şeyleri tane tane sayarak seçip alabiliyoruz. Tek harcamamız yemek değil bir yandan da çocuk okutmaya çalışıyoruz.

Abdullah Karataş: “Kötüye gidiyoruz”

Ekonomi kötü durumda vatandaşın durumu kötüye gidiyor. Pazar fiyatları özellikle sebze fiyatları oldukça yüksek. Eskiye oranla vatandaşın alım gücü yarı yarıya düşmüş durumda

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.