Británie hlásí rekordní počet zatčených kvůli terorismu

Dnes Prague Edition - - Ze Světa -

LONDÝN V Británii za poslední rok vzrostl počet osob zatčených v souvislosti s terorismem na rekordní úroveň. Od loňského do letošního června jich bylo 379, což je o 153 víc než v předchozích dvanácti měsících. To je nárůst o 68 procent. Statistiku včera zveřejnilo britské ministerstvo vnitra, podle něhož 123 zatčených bylo obviněno, z toho 105 v souvislosti s terorismem.

Británie za poslední rok zažila čtyři větší teroristické útoky a počet zatčených v souvislosti s terorismem byl ve sledovaném období nejvyšší nejméně od roku 2001, kdy úřady začaly tyto údaje soustavně evidovat.

Mezi zatčenými je 12 osob, které byly zadrženy po březnovém útoku na londýnském Westminsterském mostě. Muž tam najel do pěších, z nichž čtyři zabil, a pak ubodal policistu před budovou parlamentu. Dalších 24 lidí bylo zatčeno po květnovém atentátu na koncertě v Manchesteru, který si vyžádal 22 obětí. 21 podezřelých bylo zatčeno poté, co v červnu tři islamisté vjeli do lidí v metropoli na Londýnském mostě a pak v útoku, který si vyžádal osm obětí, pokračovali v restauracích a barech. (ČTK, zah)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.