Vinobraní ve slovinském duchu připomene Plečnika

Dnes Prague Edition - - Praha -

Ruční práce

HRADČANY Pro milovníky vína je v sobotu a neděli vždy od 11.00 do 19.00 připravený lákavý program v Královských zahradách Pražského hradu. Oba dny se tam koná 12. ročník Vinobraní.

Se svou úrodou se pochlubí i vinaři ze Slovinska, odkud pocházel architekt Josip Plečnik, který byl hradním architektem prezidenta T. G. Masaryka. Hrad byl tehdy ve špatném stavu a Plečnik řadě míst vtiskl dnešní podobu. Letos 23. ledna uplynulo 145 let od jeho narození a 7. ledna 60 let od jeho úmrtí. Tipy Kam ještě za vínem

Trojské vinobraní Vinobraní sv. Kláry Pražské vinobraní 2017

Návštěvníci budou moci ochutnat i dobroty tuzemské, jako čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu nebo pravý moravský burčák. Vrcholem bude degustace různých druhů vín z 18 vinařství přímo v Míčovně. K jídlu budou připraveny kapří filety, zelný salát či tažený štrúdl. Program doprovodí lidová muzika z Čech, Moravy i Slovinska.

Vstup na Vinobraní je zdarma. Návštěvník zaplatí vstup jen na prodejní ochutnávce vín v Míčovně. V ceně 120 korun je sklenička. (eja)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.