Rosol, 192. hráč světa: Přijdou lepší zítřky

Dnes Prague Edition - - Sport -

HAAG Česko umí dotáhnout k výhře, umí zdolat silné protivníky. I proto dostává Lukáš Rosol v Davis Cupu šanci znovu – byť je nyní až 192. hráčem světa. „Udělám pro úspěch maximum. Možnost reprezentovat má své kouzlo,“říká.

Čtvrtfinále v Japonsku 2014, stejná fáze v Kazachstánu o rok dříve: v odlehlých destinacích pomohl výhrami jak ve dvouhře, tak v deblu. Loni v Německu ve třech setech proškolil stoupající hvězdičku Alexandera Zvereva, nyní světovou čtyřku. O kolo dále s Francií zdolal Jo-Wilfrieda Tsongu.

„V paměti toho mám hodně. Člověk má za zády celý tým, týden se připravujete spolu. Často vzpomínám právě na to, co se dělo celou dobu, nejen na zápasy,“popisuje 32letý Rosol vášeň pro Davis Cup.

I ona přispěla k tomu, že jde nyní do hry i jako tenista, jemuž hrozí pád do třetí stovky žebříčku. Ne, nedaří se – ale reprezentace to má změnit. Obdobně jako třeba u kolegy Adama Pavláska.

„Sezona je zatím špatná, to si řekněme na rovinu. Sužovaly mě zranění i zdravotní komplikace, na konci minulé i na začátku této sezony. Úplně světlé chvilky jsem neprožíval ani ohledně rodinného života,“připomíná veřejně propíraný rozchod s moderátorkou Michaelou Ochotskou. „Věřím, že se to ustálilo. Že přijdou lepší zítřky.“A tak vzhůru k nim. Jen kvůli tomu, aby natankoval sebevědomí, pochopitelně v kádru není. Kapitán Jaroslav Navrátil vsadil na to, že jej duely proti Tsongovi či Zverevovi zocelily. „A taky mám s Haasem pozitivní bilanci,“připomíná Rosol. Pětkrát se už s nizozemským esem potkali, Robin Haase uspěl jedinkrát. To značí, že recept zná, přesto Rosol nepodléhá tomu, že za něj něco zařídí statistiky. Vždyť oba borce aktuálně v žebříčku ATP dělí 153 míst.

„Každý zápas je jiný a v Davis Cupu jsme se ještě nepotkali, je to odlišná soutěž než turnaje,“říká Rosol. „On bude favorit a já můžu jen překvapit. Haase je velký srdcař, bude se chtít doma předvést. Necítím na sebe tlak; to on musí přinést body, domácí s tím počítají.“

V Davis Cupu má Rosol v singlech bilanci 10–8 a rád by ji zase vylepšil. „Být v nominaci je super, cením si každého zápasu,“vypráví. Zvládne-li hned ten páteční, může se tým dostat do luxusního náskoku 2:0. „Reprezentovat má svoje kouzlo. Dám do toho všechno a uvidíme, na co to bude stačit.“

Na bod(y) pro Česko? Či dokonce na začátek cesty kýženým směrem vzhůru?

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.