Hotovo! Pastrňák je boháč, dohodl se s Bostonem

Dnes Prague Edition - - Sport -

Měsíce čekání jsou u konce. Stop dalším spekulacím. Útočník David Pastrňák konečně ví, jak bude vypadat jeho další hokejová budoucnost. Jedenadvacetiletý útočník podepsal šestiletou smlouvu s Bostonem Bruins. Nový kontrakt talentovanému útočníkovi vynese 40 milionů dolarů (878 milionů korun).

Patrňák se stal po krajanovi Davidu Krejčím a Kanaďanovi Patrice Bergeronovi třetím nejlépe placeným útočníkem klubu. Přitom se ještě před pár dny zdálo, že zdlouhavá jednání se definitivně zastavila na mrtvém bodě a Pastrňák nestihne tréninkový kemp. Obě strany měly odlišné požadavky.

Zatímco Bruins celé léto nabízeli smlouvu na šest let za šest milionů dolarů, hráčův tábor požadoval o dva miliony vyšší kontrakt.

Pastrňákův agent J. P. Barry předhazoval vedení týmu jako přirovnání smlouvu Němce Leona Draisaitla. Ten před měsícem podepsal osmiletý kontrakt s Edmontonem na 68 milionů dolarů a stal se nejlépe placeným Evropanem do 24 let v historii soutěže.

Vedení Bruins ale mělo na vyjednávaní zcela odlišný pohled a tvrdě si stálo za svým. Jako přirovnání použilo šestiletý kontrakt švédského útočníka Filipa Forsberga. Střelec Nashvillu si navýšení kontraktu vysloužil po předminulé sezoně, kdy podepsal na 36 milionů dolarů.

Podle prvních zpráv ze zámoří se dosažená smlouva hodnotí jako velké vítězství generálního manažera Bruins Dona Sweeneyho. Ten si dal 40 milionů dolarů před začátkem vyjednávání jasné dva cíle: pojistit si českého střelce víceletým kontraktem a zároveň v klubové hierarchii finančně nepřeskočit oba hvězdné centry Bergerona s Krejčím. Dosáhl obojího. Definitivně tak padla možnost, že by Pastrňák o víkendu nastoupil za rodný Havířov v první lize doma proti Českým Budějovicím. „Nebylo to zcela vyloučené, Pasta je patriot, ale stejně jsem to viděl tak na pět procent,“přiznal klubový manažer Patrik Rimmel.

Jeho spoluhráči v Bostonu včera absolvovali fyzické testy a vstupní pohovory. Podle všeho Pastrňák odletí v nejbližších hodinách za nimi, kde začne přípravu na čtvrtou sezonu v zámoří.

Po minulém ročníku, kdy se stal nejlepším českým střelcem NHL, má před sebou další úkol. Pomoci dotáhnout slavný klub ke Stanley Cupu. Vždyť poslední vítěznou sérii play-off zažil Boston naposledy před čtyřmi lety. To Pastrňák ale ještě válel ve Švédsku.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.