Jediný podezřelý je mrtvý. Pátrání po Michaele končí

Dnes Prague Edition - - Z domova - — Monika Gordíková

ÚSTÍ NAD LABEM Policie odložila případ zmizelé školačky z Ústí nad Labem Michaely Patricie Muzikářové. Pátrala po ní od 11. ledna letošního roku, kdy tehdy dvanáctiletá dívka nedorazila do školy.

„Na základě vyšetřování jsme dospěli k závěru, že nežije a její tělo je pravděpodobně ukryto někde na trase mezi Ústím a Plzní,“řekl na včerejší tiskové konferenci kriminalista Martin Charvát.

Právě na Plzeňsku bydlel někdejší partner dívčiny matky. Ten je jediným podezřelým. Muž na konci ledna spáchal sebevraždu.

„Nepodařilo se nám do té doby nashromáždit dostatečné množství důkazů, abychom ho obvinili. Není jiná konkrétní osoba, kterou bychom podezřívali,“pokračoval Charvát. V autě muže našli policisté po jeho sebevraždě školní potřeby s Michaelinou DNA. „Při první prohlídce tam nebyly,“podotkl Charvát s tím, že ve výpovědích podezřelého byly velké rozpory, které nedokázal vysvětlit.

Jednou z verzí je, že za zmizením stojí sexuální motiv. Kriminalisté zároveň nevylučují možnost, že smrt dívky mohla nastat po nešťastné náhodě. „Nemusela být zavražděna, mohlo dojít k nějaké nehodě. Mohla odejít dobrovolně a následně mohlo dojít k nějaké nešťastné události,“připustil Charvát.

Speciální tým vyšetřovatelů vyslechl téměř tisíc lidí. Na případu bude i nadále pracovat. Michaela zůstává v databázi pohřešovaných. „Ačkoli bylo pátrání administrativně ukončeno, probíhá dál. Aktuálně jsme obdrželi dva poznatky od veřejnosti, které byly konkrétního charakteru a na kterých intenzivně pracujeme. Mají reálný základ. Zároveň budeme dál pracovat s rodinou tak, abychom případně zjistili další indicie, které by nás mohly dovést k tělu,“dodal Charvát.

Zmíněné dva tipy pocházejí od psychotroniků. „Člověk, který nám to sdělí, nemusí být psychotronik, může mít k věci nějaký vztah a jen se tak představit. Proto takovou informaci nelze podcenit,“vysvětlil náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.