Lídři slibují urychleně dostavět okruh

MF DNES se zeptala zástupců stran, jak chtějí v parlamentu řešit problémy Prahy v dopravě

Dnes Prague Edition - - Praha -

PRAHA Levicový nebo pravicový politik – urychleně dostavět Pražský okruh chtějí všichni. Alespoň to vyplývá z odpovědí lídrů pražských kandidátek politických stran, které mají podle dlouhodobých průzkumů největší šanci dostat se po říjnových volbách do lavic Poslanecké sněmovny.

Hlavní město dlouhodobě trápí především automobilová doprava. Řidiči denně v kolonách tráví desítky minut a vyhlídky na rychlé zlepšení tady nejsou. Příměstskou i tranzitní dopravu by měl z velké části odvádět právě zmiňovaný vnější obchvat Prahy, ale zatím stojí jen jeho část na jihozápadním okraji metropole. Státu, který má jeho budování na starosti, se ho dlouhodobě nedaří dostavět. Typickou ukázkou je například úsek číslo 511, který má spojit dálnici D1 s „hradeckou“D11.

Řada lídrů mezi svými prioritami zmiňuje také rozvoj železniční dopravy. Tady státní správce železnice v minulosti zaspal. Až na výjimky zastaralé trati na území Prahy a Středočeského kraje kapacitně nestačí a přes zvyšující se zájem cestujících řada příměstských vlaků už častěji jezdit nemůže. Vůbec nejpalčivějším problémem je podle některých železniční spojení s Kladnem, kde navíc chybí odbočka na letiště.

Jak nynější sliby politiků skutečně dopadnou, je otázka. Protože jejich strany už měly v posledních letech dost času tristní stav zlepšit, ale příliš se jim to nepodařilo. Zaklínadlo Pražský okruh

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.