Šilhavý v Evropě šetřil hráče. Proti Spartě to bude těžší, cítí

Dnes Prague Edition - - Praha -

etřit hráče v Evropské lize? Ano, když se blíží derby, i to je možné. A tak fotbalová Slavia ve čtvrtek proti Maccabi Tel Aviv (1:0) nechala odpočívat Škodu, Hušbauera či Bořila.

„Přiznám se, že derby v tom hrálo velkou roli, skoro tu největší. Zariskovali jsme, i když to je silné slovo. Hráči, kteří nastoupili, mají velkou kvalitu. Jsem rád, že se dařilo těm, kteří dlouho nehráli,“řekl trenér Jaroslav Šilhavý (vlevo). Těžší bude. Bude určitě bouřlivější, v Edenu bude víc lidí. Ale nemyslím si, že bude rozhodující, zda vyhraje ten, nebo onen. Je to krátká doba. Bude regenerační režim pro ty, kteří teď nastoupili proti Maccabi. A ti, co se na hřiště nedostali, nebudou mít velké zatížení.

SInterem porazil „nepřemožitelný“Juventus, ze tří milánských derby má dvě vítězství a remízu. Zítra se fotbalový kouč Andrea Stramaccioni (vpravo) poprvé ukáže v největším zápase v Česku. „Od chvíle, co jsem přišel do Prahy, všude slyším jen: Derby! Derby! Derby!“říká italský trenér Sparty.

Jo, hned mi o něm říkali hráči, fanoušci, prezident klubu. Je to jiný zápas, výjimečný a v naší současné situaci taky velmi důležitý, klíčový. V derby je největší šance ukázat, že si každý zaslouží oblékat dres Sparty. Zažil jsem derby v Římě, v Miláně, v Aténách a každé je svým způsobem jiné. Každé má lokální specifika, ale všude má mimořádný význam. K tomu pražskému mám velký respekt Bude spíš nácvikový trénink, taktická příprava, standardky. I když ti, kteří nehráli, kratší intenzivní trénink asi mít budou. Víceméně to bude rozdělené na regenerační a přípravnou část. Takhle bych to nestavěl. Myslím, že bude záležet na momentální formě a situaci. Určitě to nebude tak, že jedna sestava bude hrát ligu a druhá pohár. A že by třeba někdo vůbec nenastoupil v pohárech? To určitě ne, jsou to zkušenosti. Jak jsem řekl, velkou roli v tom teď hrálo derby. Od pondělí s hráči nemluvím o ničem jiném. Snažím se, aby ti noví okamžitě pochopili, co derby znamená. A spoléhám na ty zkušené, na srdcaře, jako je Bičík, Lafata, Michal Kadlec, Rosický, že mi pomůžou vytvořit tu správnou atmosféru. Aby na ostatní přenesli důležitost zápasu. A já k tomu mám jednu zásadní poznámku.

V derby až tolik nerozhoduje taktika, systém, rozestavení. Derby vyhrává mentalita, vášeň, ochota podstupovat souboje jeden na jednoho. Vím, co řekl, stejně jako vím, jak mluvil Tomáš Rosický. Komentáře a slova jsou jedna věc. Veškerou energii

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.