Město otevírá další P+R

Praha nabídla řidičům tři nová záchytná parkoviště. Desítky dalších stále chybí

Dnes Prague Edition - - PRAHA -

PRAHA Parkovacích míst je v metropoli dlouhodobě nedostatek. Po rozšíření zón placeného stání do dalších částí Prahy se loni v srpnu situace ještě zhoršila, protože hlavní město vůbec nezajistilo jiné kapacity pro řidiče odjinud.

Teprve na podzim roku 2016 představil magistrát ambiciózní plán na vybudování šedesátky nových záchytných parkovišť P+R. Jenže uvést myšlenku v život se zatím nedaří. V některých případech město stále shání všechna potřebná povolení, jinde plánům brání místní obyvatelé, kteří se obávají nárůstu dopravy ve svém okolí.

Až včera se řidiči dočkali alespoň prvního výraznějšího přírůstku, když byla otevřena parkoviště na Kotlářce v Praze 5, ve Švehlově ulici v Praze 10 a v Písnici na jižním okraji metropole. Složité to nebylo, protože dosud tady fungovala odtahová parkoviště, která nyní Správa služeb Prahy pouze zapůjčila jiné městské společnosti – Technické správě komunikací.

„Vzhledem k nutnosti výkupu pozemků i délce všech povolovacích řízení musíme hledat i doposud nevyužívané cesty, které nám umožní parkoviště otevírat rychle,“zdůvodňuje výběr míst náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Nová P+R parkoviště jsou bezobslužná a přístupná budou zdarma. Dohromady se na ně vejde až 530 aut. Stání poblíž tramvajové smyčky na Kotlářce u Plzeňské ulice je nyní koncipované pro 240 aut.

Další nově zprovozněné parkoviště ve Švehlově ulici na Zahradním Městě může přilákat řidiče díky tomu, že se nachází hned vedle frekventované Jižní spojky. Pro zájemce je zde přesně 175 míst.

Nejméně aut, konkrétně 115, zastaví na nově otevřené parkovací ploše poblíž autobusové zastávky Sídliště Písnice, která leží na území městské části Praha-Libuš. Její starosta Jiří Koubek (TOP 09) ale o budování parkoviště pro veřejnost až do středy neměl ani tušení, nikdo z magistrátu jej totiž neinformoval. „O této akci nemáme na radnici žádnou zprávu, slyším o tom poprvé,“divil se starosta.

Obyvatele Písnice a Libuše zatím příliš netrápí středočeští řidiči, kteří by si tady odkládali auta cestou do práce a pokračovali hromadnou dopravou. To se ale podle Koubka zásadně změní, až tudy za několik Fakta Nová P+R v Praze

Kotlářka 240 Plzeňské

200 metrů osm minut Švehlova Písnice

Kotlářka. Anděl, Nemocnice Motol. 175 Jižní spojky Zahradní Město deseti Strašnická

115 Libušské 100 metrů Sídliště Kačerov Písnice šestnáct

všech třech případech bezobslužná zdarma. Správa služeb hlavního města Prahy, odtahová parkoviště. let povede nová linka metra D. Magistrát sice počítá, že do budoucna kapacitu záchytných parkovišť ještě několikanásobně navýší, ani to však nemusí stačit. „Po výstavbě metra D budeme potřebovat dostatečně prostorná P+R parkoviště. Jenže hlavní město počítá s dvěma plochami pro 450 a 800 aut, což je naprosto katastrofální. Kapacita u konečné Depo Písnice má mít klidně i tři tisíce míst, pozemky pro to jsou,“dodává starosta Libuše.

Řidiče v tuto chvíli ale především zajímá, kde nejdříve budou k dispozici další P+R. Podle magistrátu se má jednat o plochu v Nových Butovicích nebo na Černém Mostě, kde zároveň vznikne vícepodlažní parkovací dům celkem pro 880 aut. K pronájmu pak nově budou také garáže Kongresového centra na Vyšehradě. „Tato parkoviště už jsou v pokročilé fázi přípravy a jejich otevření je reálné v nejbližších měsících,“tvrdí Dolínek.

V delším horizontu je pak plánovaná stavba dalších parkovacích domů v blízkosti stanic metra. Jeden vznikne třeba v Chilské ulici na Opatově a další na Zličíně, kde překryje Rozvadovskou spojku. Stavba se v tomto případě ale poměrně prodraží, vyjít má až na 1,5 miliardy korun. Zcela novým záměrem je pak parkovací dům Motol/Roentgenova, který má stát v těsné blízkosti Nemocnice Na Homolce. V tomto případě nyní radnice páté městské části teprve začíná připravovat projektovou dokumentaci.

Snad nejkritičtější je v současnosti situace na severozápadě hlavního města, kudy denně míří za prací desítky tisíc lidí z oblasti Kladenska. Praha 6 zde ale stále nemá ani jedno P+R parkoviště. To se má v příštím roce konečně změnit.

„Na jaře chceme začít stavět na Vypichu, máme na to už v rozpočtu vyčleněno asi dvanáct milionů korun,“slibuje radní Prahy 6 pro dopravu Roman Mejstřík (ANO). Výhodou podle něj je, že stání vzniknou v docházkové vzdálenosti od stanice metra Petřiny. Tamní pozemky sice patří ministerstvu vnitra, radnice je však dostane bezplatně do výpůjčky.

Už začátkem tohoto roku se měla v Praze 6 otevřít parkovací plocha v Tobrucké ulici nedaleko stanice Bořislavka. Kvůli silnému odporu obyvatel ze sousedního sídliště se tak ale nestalo. Mejstřík přesto věří, že k dohodě nakonec dojde. „Hledáme kompromisní variantu, kde bychom část míst vyčlenili i pro místní. Plánujeme k tomu ještě společné setkání,“dodává Mejstřík. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vyhlásila soutěž na zpracování projektu na stavbu železničních tunelů pro vlaky směřující z Masarykova nádraží na pražské letiště a do Kladna. Projektant nového železničního spojení mezi Výstavištěm a Veleslavínem, které má podle odhadu vyjít na více než deset miliard korun, bude muset mimo jiné vyřešit problém vibrací způsobených průjezdem vlaku, které by mohly působit potíže přístrojům Fyzikálního ústavu Akademie věd. Ten je nad plánovanou trasou. Hodnotu zakázky projekčních prací odhadla SŽDC na 68 milionů korun. (ČTK) Přes tři tisíce padělků nejrůznějšího zboží objevili celníci koncem září v pražské tržnici Sapa. „Pokud by prodejci zboží prodali, majitelům ochranných známek by vznikla více než desetimilionová škoda,“uvedla mluvčí pražských celníků Ivana Kurková. Podle mluvčí celníci kontrolovali prodejní prostory v zadní části tržnice a po zahájení kontroly se dal tamní prodavač na útěk. Celníci ho dostihli a vzhledem k tomu, že kladl odpor, mu byla nasazena pouta, doplnila mluvčí. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.