Řidičům se plně otevře Nuselský most

Dnes Prague Edition - - PRAHA -

PRAHA Po téměř pěti letech dopravních omezení a kolon se ve čtvrtek řidičům otevře Nuselský most ve všech pruzích. Rekonstrukce, která měla hlavně zamezit dalšímu zatékání, bude probíhat i nadále ve spodní části mostu, kde provoz nebude nijak omezovat.

„Plně zprůjezdněn bude most 16. listopadu po dvanácté hodině odpoledne s tím, že budou ještě probíhat v některých víkendech drobné uzavírky, které už neovlivní provoz,“řekla tisková mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy Barbora Lišková.

Silničáři se věnovali jak vozovce, tak odstranění spár v chodnících a mezi panely mostu, kterými zatékalo dovnitř. Voda se dostávala dokonce i do tubusu metra C, které jezdí v jeho útrobách. Dělníci také museli odstranit narušené části betonu a opravit nosné konstrukce. Práce se vlekly především kvůli hygienickým limitům na hluk. Náklady se vyšplhaly asi na 288 milionů korun, ale dalších deset let by se měl most obejít bez dalších zásahů.

Jako pomyslná tečka za opravou se otevře dnes v Muzeu Policie ČR výstava Nuselský most včera a dnes, která představí textem i obrazem historii přemostění Nuselského údolí spojenou s řešením dopravy v rostoucí metropoli. Dále shrne podstatné okamžiky při navrhování a realizaci náročné stavby. (rsr, foj, jkl)

Foto: Yan Renelt, MAFRA

Finální úpravy Dělníci včera ještě dodělávali poslední povrchové úpravy. Ve čtvrtek se definitivně přesunou pod most, kde nebudou omezovat provoz.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.