Tuzemák čeká na verdikt EU

Brusel rozhoduje o tom, zda bude možné používat v lihovinách rumový éter

Dnes Prague Edition - - FRONT PAGE - Martina Patočková redaktorka MF DNES

PRAHA Výrobci zlatavé lihoviny dnes budou s napětím očekávat, jaký verdikt vyřkne Evropská komise, pokud jde o jejich žádost o výjimku, aby mohli dále do tuzemáků používat takzvaný rumový éter.

Rumový éter je aroma, které loni v létě Evropská agentura pro bezpečnost potravin označila za potenciálně zdraví škodlivé kvůli přítomnosti látky zvané furan.

Zároveň je to podle výrobců ne- zbytná přísada do tuzemáků. Bez ní by tento oblíbený mok už nebyl stejný jako dnes.

„Současně používané rumové aroma, jež dodává nápoji tradiční chuť a vůni, má více než stoletou tradici. My bychom rádi i nadále využívali stávající recepturu, protože ze zkušeností víme, že naši zákazníci jsou na změny velmi citliví,“uvádí Tomáš Hejkal, marketingový šéf největšího výrobce Stock Plzeň-Božkov. Podle výrobce aromat by se pak případné nahrazení projevilo v odlišné chuti a vůni hlavně při využití tradiční lihoviny do grogu.

Rumový éter se používá i do různých cukrovinek, třeba tyček Koko či Margot nebo Rumových pralinek, dále do cukrářských výrobků jako punčáky či koblihy. Tam už ale byl nahrazen jinými rumovými aromaty. Výroba s rumovým éterem musí podle EU skončit 22. dubna.

Výrobci rumu měli s Bruselem co do činění už jednou. Od roku 2003 se nemůže český „rum“označovat jako rum, ale pouze jako tuzemák. Označení rum náleží v Evropské unii jen výrobkům destilovaným z cukrové třtiny.

Margotky, sójové suky, punčové dorty, koblihy i rumové pralinky jsou vedle Tuzemáku všechno výrobky, kde se dosud nebo donedávna používal jako aroma problematický rumový éter.

Právě teď má na stole Evropská unie žádost výrobců lihovin o výjimku, aby mohli aroma tak typické pro český Tuzemák i dále používat. Podle informací výrobce aromat by měla projít a v „ano“věří i lihovarníci.

„Většina výrobců lihovin, stejně jako my na základě dostupných informací z ministerstva zemědělství, věří v kladný výsledek schvalování výjimky užití rumového éteru s minimalizovaným obsahem problematických složek do trestí pro vybrané tradiční lihoviny,“říká Hynek Strnad, jednatel společnosti Aroco, výrobce aromat. Samo ministerstvo výsledek předjímat nechce.

Podle Hynka Strnada už dnes dodávají výrobcům lihovin rumový éter se sníženým množstvím furanu a novou „recepturu“také poslali do Bruselu ke schválení.

Furan je právě ta látka, kterou loni v polovině roku Evropská agentura pro bezpečnost potravin označila jako potenciálně zdraví nebezpečnou s tím, že může mít rakovinotvorné účinky.

Zatímco v potravinách lze rumový éter s většími či menšími odchylkami nahradit podobnými aromaty, v lihovinách to podle výrobců nejde bez změny chuti. I proto všechny společnosti tolik spoléhají na to, že budou v Bruselu vyslyšeny.

„V případě lihovin je velice obtížné rumový éter nahradit a ztrácí se jeho tradiční charakter. Tento problém se velmi výrazně projeví při konzumaci tuzemáku formou teplého nápoje, grogu nebo čaje s rumem,“popisuje úskalí Hynek Strnad. Podle něj je v podstatě nemožné nahradit rumový éter tak, aby se náhrada chovala senzoricky stejně ve studené i teplé formě.

Pralinky o chloupek jiné

„Rumové“lihoviny patří v Česku v této kategorii tvrdého alkoholu k nejprodávanějším. Loni za ně zákazníci utratili podle údajů společnosti Nielsen zhruba tři miliardy korun. Zároveň jsou to osvědčené výrobky, které obchody využívají na natáhnutí zákazníků do prodejny, a jsou tak součástí skoro každého letáku.

Výrobci sladkostí, kde se rumo- vý éter také používal, zvolili jinou taktiku než lihovarníci. Na výjimku nespoléhají a dali se do hledání co nejpodobnějších receptur.

Společnost Nestlé má takových výrobků pět: Margotku, Koko, Milenu, sójový suk a samozřejmě Rumové pralinky.

„V pralinkách je rumový éter v náplni, která je tvořena vodou, cukrem, aromatem, a tam je to úplně nejnáročnější nahradit, protože zde chuť aromatu vystupuje nejvíce. Tam se nám ještě nepodařilo najít náhradu, která by byla úplně stejná. Ale hledáme dál,“popisuje Andrea Brožová, mluvčí Nestlé.

Zároveň to podle ní neznamená, že by případně běžný spotřebitel a občasný konzument něco poznal.

Výrobce, jako je Nestlé, tlačí při hledání náhrady čas, což je podle Brožové hlavní důvod, proč ještě nebyli u pralinek, na rozdíl od ostatních tyčinek, stoprocentně úspěšní. Výroba s původním rumovým éterem totiž musí skončit do 22. dubna. Hledat náhradní řešení začali loni v září. „Rumových aromat jsou desítky, takže jsme je poptali u dodavatelů, hlavně zahraničních, ale i domácích, začínali jsme na padesáti a postupně zužovali, výrobky se vyrobily, dělala se senzorická testování, vyškolení hodnotitelé testují, aby byla stejná chuť,“popisuje dlouhý proces mluvčí Nestlé. Časově náročné pak je prověřit novou recepturu v takzvaných „keeping testech“, to znamená, jestli si výrobek udrží požadované vlastnosti po celou dobu trvanlivosti.

Rum do zásoby

Zatímco Nestlé už nyní českého výrobce aromat nevyužívá, ostatní mu zůstali věrni. Podle Hynka Strnada, šéfa Aroco, už na počátku letošního roku zaměnili rumový éter ve všech aromatech, která jsou určena do sladkostí.

I když výrobci věří a pevně doufají, že výjimku dostanou, přece je- nom se raději připravují na nejhorší. Každá firma se ve spolupráci s výrobcem aromat snaží nalézt co nejbližší podobu náhradního aromatu.

„Tuzemáky od různých výrobců chutnají rozdílně. To je, mimo jiné, dáno i použitím specifických aromat vyrobených individuálně nebo použitím kombinace různých aromat. Každý výrobce má tedy trochu jinou recepturu a aroma je natolik specifické, že jeho alternativa se vyvíjí obtížně,“popisuje za Palírnu U Zeleného stromu její marketingová ředitelka Zuzana Behová.

Pro jistotu, i když jde o řešení jen krátkodobé, si také firmy vyrobily více „původních“tuzemáků do zásoby. „Aktuálně vyrábíme objem, který odpovídá poptávce a našim kapacitním možnostem. Odhadujeme, že zásoby s rumovým aroma v původní receptuře budeme doprodávat zhruba do června července,“poodhaluje Tomáš Hejkal, marketingový ředitel Stock Plzeň-Božkov.

Pozadu není ani Palírna U Zeleného stromu. „Samozřejmě jsme zareagovali a snažili jsme se využit naše kapacity především pro výrobu tuzemáku. Na druhé straně máme v portfoliu další značky, které nemůžeme vynechat,“uvádí Behová.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.