IKEM běží za zdravé srdce

Dnes Prague Edition - - PRAHA -

PRAHA Nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se chystá už tuto sobotu krčský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM). Závodu v Kunratickém lese na tratích 6 a 11 kilometrů se kromě tisícovky běžců zúčastní i přední čeští kardiologové.

„Onemocnění srdce jsou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Nedostatek pohybu je jedním ze závažných rizikových faktorů vzniku ischemické choroby srdeční. Proto každou takovou aktivitu vítám. Jako kardiochirurg a vášnivý sportovec se závodu Proběhni.se také zúčastním,“prohlásil ambasador projektu a přednosta kardiocentra IKEM Jan Pirk.

Registrace závodníků na webových stránkách www.probehni.se končí již zítra. Startovné je 500 korun, všechny peníze pak půjdou na konto Nadačního fondu České srdce.

Běh i vzdělání

V duchu prevence srdečních onemocnění se ponese celý závod. Účastníci se mohou těšit nejen na sportovní vyžití, ale i na vzdělávací programy zaměřené na prevenci sr- dečních chorob. „Budeme po celý den účastníky běhu seznamovat s nemocemi srdce a jejich prevencí, měřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, natáčet EKG a učit základní prvky resuscitace. Touto akcí chceme upozornit na to, jak je důležité problémům se srdcem předcházet,“vysvětluje jeden ze zakladatelů Nadačního fondu České srdce Michal Pazderník.

Každoročně skončí v českých nemocnicích kvůli srdečním chorobám 300 tisíc pacientů, polovina úmrtí v Česku je pak těmito chorobami způsobena. (et)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.