Už zítra v Magazínu DNES+TV

Dnes Prague Edition - - Sport -

říká technický ředitel Tomáš Samec. A to ještě Plzeň paralelně připravuje stadionek v Přešticích, kde dnes od 13.00 začíná Youth League čili juniorská obdoba Ligy mistrů.

Plzeň je jiná, než byla ještě o víkendu. Po městě jezdí naleštěné limuzíny s nápisem Champions League a vozí speciální hosty, rozhodčí či delegáty. Kolem hřiště svítí reklamní panely, jež znáte asi jen z televize, protože Liga mistrů se v Česku nehrála od roku 2013. Jediné, co Plzni chybí, jsou vstupenky. Na obyčejné smrtelníky se nedostane. Kapacita stadionu není ani 12 tisíc míst, přičemž drtivou většinu koupili majitelé permanentek, zbytek dostanou hostující kluby a hosté.

Dnes ve tři se poprvé z amplionů ozve působivá hymna Ligy mistrů, uprostřed hřiště se zavlní klasická plachta a z tunelu přesně na vteřinu napochoduje 22 kluků z plzeňské akademie. Bude to generální zkouška na večer. Teď ještě zbývá, aby se Plzeň pochlapila jako v letech 2011 a 2013. Tehdy pokaždé odmítla roli odpadlíka, skončila třetí a proplula do jarní Evropské ligy. Teď je znovu jasným outsiderem. „Zase zkusíme překvapit,“slíbil trenér Vrba.

Foto: M. Šula, L. Němec a M. Sváček, MAFRA

Srážka s titány Plzeň už v Lize mistrů narazila na Barcelonu i Bayern Mnichov. Záložník Jiráček (vlevo) statečně naháněl Messiho, přesto v roce 2011 Plzeň prohrála doma 0:4 i venku 0:2. Z Mnichova si o dva roky později přivezla gólů pět. Plzeň v obou případech vedl kouč Vrba (dole).

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.