Barel chemie ucpal Prahu

Dnes Prague Edition - - Praha -

LAHOVIČKY Pád barelu s agresivní chemickou látkou na Strakonickou ulici v úrovni sjezdu na Radotín způsobil včera ráno nejen uzavření důležité silnice směrem z centra, ale následně odpoledne i kolaps dopravy v celé Praze. Omezený provoz na komunikaci zůstane až do neděle, protože výživový koncentrát pro dobytek vyžral asfalt, který se musí vyfrézovat a položit nový.

„Látka silně zapáchá, kontaminované pneumatiky vozidel oplachujte velkým množstvím vody s mýdlovým, tedy zásaditým roztokem,“řekl při odstraňování nehody mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Kyselina poškodila vozovku a Technická správa komunikací (TSK) ji bude muset vyfrézovat. K úniku do kanalizace ani do vody nedošlo,“doplnil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Doprava v metropoli následně odpoledne kolabovala. Na Pražském okruhu se řidiči zdrželi v kolonách hodinu, desítky minut ztratili na Městském okruhu, Radlické či Modřanské. „Je to kvůli té Strakonické. Brzy však silnici vrátíme do provozu. Podařilo se nám tam v rekordním čase uklidit,“sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková s tím, že silnici museli pracovníci uklízet ručně, protože stroje by se kvůli kyselině poškodily. (rsr, nuc)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.