Peugeot 308 SW: stálice automobilového vesmíru

S auty to někdy bývá jako s filmovými hvězdami: také se občas objeví star, která jako blesk zazáří, ale záhy se okouká a rychle zapadne do zapomnění; zatímco jiné vozy jsou obdivované po léta. Peugeot 308 při svém uvedení také zazářil, když získal nejpres

Ekonom - - Automobily -

EK010653

Naopak, z hvězdy se stala stálice, která přita‑ huje stále více zákazníků. Ti oceňují zejména ušlechtilý moderní design, bohatou komfort‑ ní i bezpečnostní výbavu a skvěle nastavený podvo‑ zek, díky kterému zažívají opravdové potěšení z jíz‑ dy. Peugeot 308 SW boduje ve svém segmentu prak‑ tickým a dobře využitelným zavazadlovým prosto‑ rem o objemu 610 l.

Máte na výběr

Tvůrci modelu Peugeot 308 SW nadělili štědrou na‑ bídku doplňků výbavy, z nichž mnohé jsou v tomto segmentu ojedinělé. Jedná se například o systém sle‑ dování mrtvého úhlu, couvací kameru, bezklíčový pří‑ stup do vozu a startování, aktivní parkovací asistent parkující v příčném i podélném směru atd. Stejně roz‑ manitá je i nabídka verzí výbavy zahrnující tři klasické úrovně Access, Active, Allure a dvě luxusní provedení GT Line a GT určená pro automobilové znalce.

Účinnost a dynamika

Motory pohánějící vozy Peugeot 308 SW jsou, jak bývá u značky se lvem ve znaku zvykem, úsporné a současně dynamické. Benzinové agregáty o výkonech 110 a 130 k získaly dva roky po sobě ocenění Mezinárodní motor roku. Dieselové motory BlueHDi se zase mohou pochlubit ekologickou účinností a mimořád‑ ně nízkou spotřebou od 3,6 do 4,3 l paliva na 100 km.

Přítel čas

Peugeot 308 přesvědčuje o svých přednos‑ tech jak při nákupu, tak při dlouhodobém po‑ užívání. Klíčem úspěchu je kvalita. Ta byla jed‑ ním ze základních pilířů už od samotného po‑ čátku vývoje modelu. Nyní jezdí po světě tisí‑ ce vozů, které mají za sebou mnoho měsíců provozu a stále dosahují výborných výsledků z hlediska spolehlivosti vozu a jeho schopnos‑ ti odolávat času. Aktuálně Peugeot v ČR po‑ skytuje na model Peugeot 308 SW pětiletou značkovou záruku, cena nového vozu přitom začíná na příznivých 390 000 Kč (vč. výkupního bonusu).

Nová životní etapa

Ve druhé polovině letošního roku čeká Peugeot 308 facelift, který mimo jiné rozšíří nabídku podpůrných prvků řízení o nouzové automatické brzdění, zásah při neúmyslném opuštění jízdního pruhu, adaptivní tempomat s funkcí stop a jiné. Přibude také nový motor a nová osmistupňová automatická převodov‑ ka. A to nejsou jediné změny, které Peugeot 308 SW chystá! Své zákazníky umí hýčkat, ale i překvapovat. Více na www. peugeot.cz

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.