Pocta severské gastronomii

Boduje nezvyklé kvarteto chřestu i opulentní verze hovězí oháňky.

Ekonom - - Restaurace -

Z kušený šéfkuchař Pavel Pavlík, jenž měl léta na starosti kuchyni v legendární fine dining restauraci Le terroir, si splnil svůj sen a otevřel moderní podnik inspirovaný dnes mimořádně módní skandinávskou gastronomií.

Bistrot 104 v Korunní ulici na Vinohradech zaujme už na první pohled vzdušným interiérem, industriální atmosférou a otevřenou kuchyní. Dominuje dřevo a kámen, na okně fermentují skvostné limonády – při poslední návštěvě nám chutnala hlavně pampelišková –a u zdi rostou zeleninové výhonky. To vše podtrhuje slogan podniku: „My víme, kde je sever.“

V květnu Pavlík představil nové menu s řadou překvapivých chuťových kombinací. Z předkrmů můžeme doporučit hlavně svěží kombinaci čtyř druhů chřestu, kde klasický bílý a zelený chřest doplňuje chřest thajský a divoký, vše fantastické kvality, přičemž nechybí ani kombinace s vejcem, ovšem v netradiční podobě.

Většinu pokrmů v Bistrotu doplňují na talíři divoké byliny – třeba květ medvědího česneku nebo česnáček, poměrně rozšířená, ale veřejnosti neznámá bylinka s jemnou hořčičnou chutí. Druhý z předkrmů, který by měl každý ochutnat, je hovězí oháňka doplněná opečeným morkem a brambory v popelu, velmi sugestivní kombinace s explozí opulentních chutí.

Z hlavních jídel určitě vyzkoušejte zajímavou prezentaci petržele a hub, jejímž klenotem je gurmety ceněný smrž, a pak výtečné jehněčí kolínko, jemné a současně chuťově výrazné maso podávané s kopřivami, křenem a kyselými plody rakytníku. Současné menu se bude obměňovat postupně, vždy dva až tři nové pokrmy vystřídají některé ze stávajících. A na menu se v brzké době vrátí zatím největší hit Bistrotu v podobě valašské kyselice podávané s mušlemi svatého Jakuba.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.