Okřídlený šíp panuje Evropě – s výjimkou jihu

Ekonom - - ZACHYCENO V SÍTÍCH - –TEXT– PETR KORBEL –ILUSTRACE– JAN HUNTER DOLEŽÁLEK

Pokud má někdo ve Wolfsburgu pochybnosti o významu značky Škoda pro koncern Volkswagen, měly by ho přejít při pohledu na seznam nejúspěšnějších modelů v evropských státech. Octavia drží za první pololetí roku 2017 prvenství v Česku, Polsku, Švýcarsku, Finsku a Estonsku. Stejným množstvím prvních míst se pyšní jen Renault Clio, jenž vévodí Francii, Slovinsku, Chorvatsku, Nizozemsku a Portugalsku. Mladoboleslavská automobilka však může ještě přidat prvenství Fabie na Slovensku.

Bestsellerem zůstává v absolutních číslech VW Golf, což vyplývá z velikosti německého trhu, prvenství dále drží v Rakousku, Norsku a Belgii. Ve Švédsku, kde byl loni jedničkou, se však nechal předhonit modely značky Volvo, což dokazuje, že na původu a tradicích stále záleží.

Ve Francii obsadila všechny tři stupně vítězů auta francouzských značek, v Česku doplňují Octavii modely Fabia a Rapid. V Německu se za Golf seřadily vozy VW Polo a Passat. Itálii kraluje Fiat Panda (následován Lancií Ypsilon, jež se již jinde neprodává, a modelem Fiat Tipo). Ve Španělsku vedou prodejní tabulky Seat Ibiza a Seat Leon. Nepřekvapí ani to, že v Rumunsku vítězí Dacia Logan a na druhém místě je Dacia Duster. V Maďarsku je jedničkou Suzuki Vitara, jež se tam vyrábí. Dozvuky spotřebitelského vlastenectví lze cítit také ve Velké Británii, kde jsou nejprodávanějšími modely Ford Fiesta a Ford Focus, přestože americký koncern již výrobu osobních aut ve Spojeném království ukončil. Mladoboleslavskou automobilku může rovněž těšit, že škodovky získaly mimořádné množství bronzových a stříbrných medailí. Na druhých či třetích příčkách stanuly Octavie například v Chorvatsku, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, Rumunsku a Slovinsku, přičemž v Polsku je navíc Fabia na druhém místě za svou větší sestrou a na Slovensku stojí na stupních vítězů výhradně vozy Škoda.

Za zmínku stojí, že jedno prvenství získaly také Nošovice: typ Hyundai Tucson je jedničkou v Irsku. Vozům s českým rodokmenem se však tolik nedaří na jihoevropských trzích, kde je zájem hlavně o malá auta (například v Řecku letos vítězí Toyota Yaris, Nissan Micra a Fiat Panda). Jde přitom nejen o cenu, ale také o praktické důvody – uličkami starobylých měst obrovské terénní vozy neprojedou a pro cesty po malých ostrovech jsou velká auta zbytečná. Zejména Škoda by se měla na tyto trhy více zaměřit, protože odpovídající modely – Fabii a Citigo – v nabídce také má. Je to realističtější možnost k růstu než snít o zásadním průlomu kdesi v Indii.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.