Španělsko: Nejlepší červené a skvělí lidé

Ekonom - - MOJE TŘI CESTY -

USSPA vyváží vířivky do Švýcarska, Německa, Slovenska a třeba loni bylo nejlepší exportní destinací Španělsko, kde má česká rodinná firma svoji dceřinou společnost už osm let. „Španělsko je moje srdeční záležitost nejenom kvůli tomu, že tam máme firmu. Je nám tam s manželem sympatická atmosféra a lidé jsou otevření, optimističtí. Já mám ráda jejich zaměření na rodinu,“říká podnikatelka, která také propadla španělské kuchyni.

„Nyní právě ujíždím na rybičkách nakládaných na kyselo. Pak mám ráda fideuu, což je paella, ale z těstovin, a červené víno.“Toho si nechává do Česka posílat každoročně tak 12 vzorků, ty s rodinou a přáteli degustuje a pak vybraného vína objedná paletu – pro známé nebo jako firemní dárek.

A jak zajímavé je Španělsko pro byznys? „Přežili jsme krizi a spoustu věcí jsme se naučili,“říká podnikatelka. Kdyby se v době stavebního útlumu chovali přísně ekonomicky, odešli by. Ale oni si Španělsko zamilovali. „Trochu toho srdce si můžete jako rodinná firma dovolit. Teď máme vazby na developery, kteří staví velkoryse a spa dávají na terasy. A pak je úžasné, když jdeme v Alicante do práce a jsme 10 minut od moře.“

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.