Z hnojiva se stal hit kaváren

Slupky kávových plodů se dlouho používaly k hnojení půdy. Nyní se z cascary připravuje čaj i oblíbené letní nápoje.

Ekonom - - TÉMA ČÍSLA - –TEXT– JAN RICHTER

Arabové ji znají už stovky let, milovníci kávy v jiných částech světa ale cascaru objevili až nedávno. Nápoje ze sušených slupek kávových plodů se staly jedním z po‑ sledních hitů kaváren v Americe i Evropě, Česko nevyjímaje. Latté s cascarovým si‑ rupem do své nabídky ve Spojených státech v lednu zařadil i kaváren‑ ský gigant Starbucks.

„V naší kavárně je to jen doplněk. Lidé si dávají cascarový čaj, ale velice dobře se cascara prodává i jako letní nápoj,“říká Jaroslav Tuček z vyhlášené pražské pražírny Doubleshot, která před několika lety začala cascaru dovážet do Česka. „Zákazníkům, kteří ji neznají, je ale docela těžké vysvětlit, o co vlastně jde, protože v supermarketu ji nekoupíte,“dodává.

Na Blízkém východě se z kávových slupek připra‑ vuje populární nápoj qishr, současná módní vlna se ale do světa rozšířila z Latinské Ameriky. Tam si lahodné vůně slupek kávových plodů jako první všimla americ‑ ko‑salvadorská pěstitelka kávy Aida Batlleová. Když před dvanácti lety přišla v Salvadoru na ochutnávku káv, zarazila ji pří‑ jemná ibišková vůně linoucí se z hromady slupek. „Okamži‑ tě mě to zaujalo. Trochu jsem si vzala, slupky jsem vyčistila a zalila je horkou vodou. Ochut‑ nala jsem a hned jsem začala obvolávat zákaz‑ níky, že to musí zkusit také,“řekla v roce 2015 americké rozhlasové sta‑ nici NPR Batlleová, která se svým objevem proslavila. Z Ameriky se cascara (španěl‑ sky slupka) rozšířila do ostatních částí světa. „Všiml jsem si toho asi před dvěma lety, když ji najednou začali všichni používat na baristických soutěžích,“říká Tuček. Využití sušených kávových slupek je poměrně široké: mohou se vylouhovat ve studené vodě nebo spařit, ze slupek namletých spolu s kakaovými boby se dělá čokoláda. Cascara se přidává i do limonád – v Česku je pod značkou Cascara Fizz vyrábí brněnský arabista a podni‑ katel Jiří Sládek. V Asii zase kávové slupky slouží jako přísada do energetických nápojů, a někde se zkvašené dokonce destilují. „Tyto destiláty jsou ale příšerně sladké,“říká Tuček, podle něhož se do České republiky dováží kolem dvou tun cascary ročně.

Slupky kávových plodů se získávají dvěma způso‑ by – buď se usuší celý plod i se slupkou, která se později strojově odstraní, nebo se oloupou čerstvé plody a slupky i zrna se suší zvlášť. Tento proces má vliv na chuť nápojů připravených z cascary – některé mají spíše ovocnou chuť, jiné jsou čistší.

Když se nechají slupky lehce zfermentovat, nápoj je mírně alkoholický. Cascara podle Tučka hezky ukazuje, že káva je vlastně ovoce, protože vylouhovaná cascara je přirozeně sladká. Obsahuje i kofein, i když v menším množství než kávová zrna.

Ze současné obliby cascary mají samozřejmě radost pěstitelé kávy. Slupky, které se dosud jako odpad použí‑ valy na hnojení, mohou nyní prodávat za stejnou cenu jako kávová zrna a někteří pěstitelé v Latinské Americe se už specializují přímo na produkci cascary. Naopak úřady včetně unijních si někdy s touto neobvyklou plodinou nevědí rady. „Evropská legislativa cascaru nezná a při vykládce zboží v západoevropských přístavech někdy dochází k nedorozumění, protože to celníci neznají,“říká Tuček. Evropské zákony by se ale podle něj měly v nejbliž‑ ších měsících změnit.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.