Nemléko jede na veganské vlně

Mladý pár si doma připravoval vlastní rostlinné mléko. Nyní v České republice a na Slovensku prodává každý týden tři tisíce lahví mandlového či makového Nemléka.

Ekonom - - TÉMA ČÍSLA - –TEXT– JAN RICHTER

Byznys s alternativou kravského mléka se zrodil přímo v epicentru české foodie kultury, na pražské náplavce. Na loňský Svátek práce si tam postavila stánek dvaadvacetiletá Amálie Koppová se svým stejně starým přítelem Davidem Balcarem a začali prodávat rostlinné mléko z mandlí, které nazvali Nemléko. Oba jsou vegani a rostlinné mléko si už předtím připravovali pro sebe, protože nebyli spokojení s běžně dostupnými produkty. Pak si řekli, že by stálo za to zkusit Nemléko prodávat.

„Většina produktů na trhu obsahovala dvě až tři pro‑ centa hlavní složky z mandlí nebo jiných ořechů. Nám se zdálo, že je to málo, doma jsme si vyráběli rostlinná mléka s lepší chutí a lepším složením,“řekla Koppová v nedáv‑ ném rozhovoru pro DVTV. V současnosti prodávají každý týden tři tisíce lahví Nemléka. Podíl mandlové složky v Nemléce je 12 procent, nápoj se ředí filtrovanou vodou, doslazuje fíky a dochucuje solí. Nejsou v něm konzervační látky, stabilizátory ani homogenizátory, které by tekutinu spojily. „Když se postaví do lednice, tak se složky oddělí, což je přirozené,“vysvětluje Koppová.

Kravské mléko považují výrobci Nemléka za zbytečné, člověk je podle nich ke zdraví nepotřebuje. Jeho konzu‑ menty ale nechtějí přesvědčovat. „Značku koncipujeme tak, aby to nebyl produkt primárně určený pro lidi, kteří ještě pijí mléko, ale pro ty, kteří už hledají alternativu,“tvrdí Koppová. Nemléko může podle ní nahradit kravské mléko i v kuchyni – dá se šlehat, používat na pečení i na omáčky. Chuť skutečného mléka se ale napodobit nesnaží.

Zájem o různé netradiční potraviny, veganskou a raw stravu roste hlavně ve velkých městech, výrobců těchto produktů každý rok přibývá a Nemléko toho využilo. „Veganství a rostlinná strava začaly být v posledních letech hodně populární, lidé se o ně začali zajímat, takže je to dobré, že jsme se s tím svezli,“říká Koppová. Celkově však není trh s biopotravinami v Česku příliš významný. Loni za ně lidé utratili kolem dvou miliard korun, což je zhruba půl procenta celkových tržeb za potraviny, a navíc obchod s biopotravinami po několikaletém růstu stagnoval.

Rozjezd podnikání zvládl mladý pár bez pomoci investo‑ ra. „Projekt jsme platili z vlastních zdrojů, něco nám půjčil kamarád. Základ se nám už vrátil, ale zatím nevyděláváme,“řekla Koppová. Nemléko začali vyrábět ve vlastní kuchyni a až do letošního ledna byli ve firmě sami. S rostoucím ob‑ ratem si pronajali bývalý mlýn v Černošicích, kde využívají dvě patra – jedno na výrobu a druhé jako sklad. Na počátku bylo nejtěžší sehnat dodavatele mandlí. „Až po nějaké době jsme sehnali dovozce ze zahraničí, který nám umožnil brát si od něj dodávky v menším množství než třeba v desítkách tun, které běžně prodává,“řekl Balcar loni týdeníku Ekonom.

Ještě loni spustili mladí podnikatelé výrobu Nemléka z máku. Nový projekt financovali pomocí crowdsourcingo‑ vé stránky Hithit, kde si řekli o 290 tisíc korun. Nakonec jim přispělo více než 1600 lidí a vybrali více než 480 tisíc. Letos tak Nemléko nabídlo i nápoje z máku. Nyní pod‑ nikatelé uvažují o rozšíření nabídky o další nemléčné produkty, například jogurty a zmrzlinu. „Je to ale hudba budoucnosti. Hlavně se teď snažíme pokrývat všechny objednávky,“dodává Koppová.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.