Na kolejích teče proudem

Perlivá limonáda s výtažkem yerba maté se v Německu vaří už téměř sto let. Zachutnala hipsterům a dnes se pije na celém světě.

Ekonom - - TÉMA ČÍSLA - –TEXT– JAN RICHTER

Ještě před sedmi lety neměl nynější exkluzivní dovozce Clubu Maté pro Česko a Slovensko o exis‑ tenci této limonády ani ponětí. V Praze usazený Slovák Richard Choleva v té době vedl malý bar ve Vojtěšské ulici, kam jednoho dne přišla za jedním ze štamgastů jeho přítelkyně. „Právě se vrátila z Berlína a říká: Měl bys tady mít Club Maté. Mně se to hned zalíbi‑ lo, a i když jsem to neznal, objednal jsem čtyřicet beden a už to jelo,“říká Choleva. V současnosti u nás jeho firma Takto Yeah prodává desítky tisíc lahví se žlutomodrou etiketou a typickým logem, které dodává do barů, kaváren, večerek i zákazníkům, kteří si je objednají přes internet.

„Ve zkouškovém období vozíme na vysokoškolské koleje jednu bednu za druhou,“chlubí se Choleva. V Praze je Club Maté k dostání zhruba ve 200 barech a 100 ve‑ čerkách. Do běžných velkoobchodů Takto Yeah dodávat nechce, protože by se jeho nápoj stal jen jednou z mnoha položek a přišel by o exkluzivitu.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.