Klaby: Chatička na vinici se suchým záchodem

Ekonom - - MOJE TŘI CESTY -

Nikdy by prý Magdalena Souček nevěřila, že se cesta na chatu mezi Štětím a Hoštkou na Litoměřicku stane její oblíbenou. Je to kus země s vinohradem, kde měla její babička chatku. Postavila ji pomocí známých řemeslníků z materiálu, který byl po ruce – z bedýnek na čaj a garážových vrat.

„Jako malá jsem se tam vždy nudila a dost nerada jsem tam jezdila,“přiznává Souček, že tomu není tak dávno, kdy uvažovala o prodeji. Ale vinohrad na kopci, který se nedá mechanicky ošetřovat, a chatka se suchým záchodem by zřejmě na dračku nešly.

„Asi tak před třemi roky jsem tam začala jezdit s jedním kamarádem a najednou mě to místo vtáhlo zpět. Trochu jsme to opravili a já si tam teď jezdím moc ráda odpočinout,“líčí Souček.

Přímo před sebou má horu Říp, vpravo Roudnici nad Labem a vlevo papírnu ve Štětí. „Možná je to pro někoho šílený výhled na obrovský industriální komplex, ale já mám průmyslové objekty ráda, a když v noci svítí, tak je to pohled plný emocí.“

A jak je to s vinicí, na které rostou odrůdy Müller a Modrý Portugal? „Ještě předloni jsem hrozny sklízela já, loni už jeden pán. A víno mi dělají ve vinařství Bettina Lobkowicz na zámku v Mělníku.“

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.