Oldřich Šubrt

Po stopách divokých zvířat nebo spisovatele sci-fi vedou cesty českého podnikatele ve zdravotnictví.

Ekonom - - MOJE TŘI CESTY -

Když byl Oldřich Šubrt náctiletý, jeho nejoblíbenější knihou byl zahraniční jízdní řád, který si půjčoval na hlavním nádraží v Praze. Tak moc toužil cestovat. Dnes je majitelem skupiny Health and Domestic Services Limited se sídlem v Londýně, která má v Česku dvě dceřiné společnosti. Na služební cesty jezdí hlavně do USA na zkušenou. Program Health Plus je privátní poliklinikou, která nabízí nadstandardní péči po vzoru klientsky orientovaných amerických zdravotnických zařízení. A Academy of Health Care Management vzdělává řídící pracovníky ve zdravotnictví a spolupracuje s podobnými vysokými školami v Texasu, Alabamě, New Jersey či Pittsburghu.

Ale také třikrát až čtyřikrát v roce míří Šubrt na soukromé cesty, a to do opravdu exotických destinací. „Necestuji, abych vylezl na nejvyšší skálu nebo viděl zastřeleného lva. Získávám energii nezážitkově, pocitově,“tvrdí s tím, že si ze zapšklé středoevropské kotliny jezdí do ciziny pro pozitivní energii. „Mám rád místa, kde lidem dělá radost, že dělají radost jiným.“Za krásnou považuje i „tvorbu“takové cesty.

Už první velkou výpravu na Západ, až do Londýna, si jako student medicíny ještě za komunismu připravil zcela sám. „Cestou zpět ve Vídni jsem si v bazaru koupil ojeté lyže Atomic za 400 šilinků. Na hranici mi naštvaný celník vyměřil pětitisícikorunové clo,“vypráví a dodává, jak se raduje ze současných cestovatelských možností.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.