Ke změnámvededlouhácesta

Ekonom - - AUTOMOBILY | EDITORIAL -

Svět automobilů prochází velkými proměnami. Asistenční systémy radí řidičům a mnohdy už za ně převezmou část jejich řidičských úkolů, typicky například při parkování nebo v krizové situaci, na kterou řidič nereaguje dostatečně rychle. Automobilový průmysl také značně pokročil v otázce budoucnosti paliv a ekologických pohonů vozidel.

Ačkoliv však už po světě jezdí testovací vozy v plně autonomním provozu, a elektromobily či vozy s pohonem na vodíkové palivové články se již dokonce reálně nějakou dobu prodávají, na silnicích je zatím budeme potkávat spíše zřídka. Zvládnutí potřebných technologií je totiž jen prvním krokem nezbytným pro jejich prosazení.

V případě paliv nebo, chcete­li, pohonů budoucnosti jde také především o cenu takových vozidel, jejich dostupnost, finanční návratnost, užitné vlastnosti, které zatím přinášejí kromě výhod i určitá omezení, dostupnost čerpacích či dobíjecích stanic a v neposlední řadě také změnu v přístupu a chování řidičů. Elektřinu ani vodík totiž nenatankujete stejným způsobem jako benzin či naftu. Nehledě na skutečnost, že svět zatím nemá ani kapacity na jejich výrobu a distribuci v potřebném množství.

A pokud jde o autonomní vozidla, tady je situace ještě mnohem složitější. Celý dosavadní systém užívání a odpovědnosti za škody je nutné zcela přepracovat. Doposud je za řízení plně odpovědný řidič a moderní systémy mu jeho činnost jen ulehčují a zdokonalují. Ve chvíli, kdy by však měly počítače a senzory převzít plnou kontrolu nad vozidlem ve velkém, budou muset jejich výrobci převzít také zodpovědnost za případné selhání a je třeba zajistit i dostatečný systém prověřování a kontrol spolehlivosti.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.