Sportovní geny nezapřeš

Třetí generace BMW X3 je jedno z nejlépe jezdících SUV v Česku.

Ekonom - - AUTO -

Mezi středně velkými SUV zuří boj, dlouhá léta zejména u německých značek Audi, BMW a Mercedes-Benz. Model X3 jezdí od roku 2003, jeho první generace byla taková nemastná neslaná. S tou aktuální nemá společného ale takřka nic. Novinka z Mnichova je třetím vydáním tohoto SUV, které za dlouhá léta konečně vykrystalizovalo v řidičsky zajímavý vůz.

Vzhledově jde u BMW X3 o lehký posun, o který se starají hlavně nápadné full LED světlomety vpředu a zadní brzdová světla nově vyvedená ve 3D. Má to být taková svítící skulptura. Auto narostlo na délku o pět centimetrů, o kousek víc se prodloužil i jeho rozvor. Přifouknuté tvary mu pak dodaly více sebevědomí, což jeho řidiči a řidičky bez debat ocení.

Interiér je v první řadě luxusní a jeho vzhled se odvíjí od toho, za co je budoucí majitel ochoten připlatit. Vždyť ceník BMW je dlouhý 28 stran. Testovaný vůz se světlým čalouněním vypadal uvnitř obzvlášť pěkně. Nabídl pohodlná sedadla vzadu i vpředu a velkou porci místa pro všechny čtyři cestující. Jen kufr se kupodivu od minule nezvětšil a stále nabízí 550 litrů kapacity. Zadní sedadla jsou ale samostatně sklopitelná nejen páčkami na stěnách zavazadlového prostoru, ale i tlačítky umístěnými dole pod jejich sedáky. Mezipodlaha pak skrývá prostor na drobnosti. SUV prostě musí být praktické.

Ale zpět dopředu, kde najdeme palubní desku složenou z detailů, které jsou známé z nejnovějších modelů BMW – řeč je o řadách 5 a 7. V testovaném kousku byl ale sportovní volant M, který byl součástí ostrého provedení X3. Stejně jako u ostatních nových BMW jsou už přístroje simulované, což umožňuje měnit jejich zobrazení třeba při změně jízdních režimů. Tohle je v základní výbavě.

Za peníze navíc si lze užít velmi povedený systém iDrive s navigací. Má velmi jemnou grafiku a je přehledný. Jednoduše patří mezi nejlepší zařízení, která v autě můžete mít. Ovládá se buď dotykovou obrazovkou, pomocí otočného voliče na středovém tunelu, anebo gesty, což není stále příliš vychytané. Nevadí, alespoň je co předvádět cestujícím.

Nové X3 je delší než jeho předchůdce, třeba u kufru se to ale neprojevuje.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.